Pesti Srácok

A Bundestag elnöke: Az Özil-ügy ellenére sem szabad megkérdőjelezni a német labdarúgás integrációs erejét

A Bundestag elnöke: Az Özil-ügy ellenére sem szabad megkérdőjelezni a német labdarúgás integrációs erejét

A Mesut Özil korábbi német válogatott labdarúgó körül kialakult közéleti vitában leginkább a német labdarúgó szövetséget (DFB) terheli a felelősség - foglalt állást a kérdésben Wolfgang Schäuble, a parlament alsóházának (Bundestag) elnöke a Madsack médiacsoport lapjaiban pénteken megjelent interjúban.

- fogalmaz a Redaktionsnetzwerk Deutschlandnak nyilatkozva a Bundestag elnöke.

Özil és Erdoğan. Forrás: DW
PestiSracok facebook image

- teszi hozzá a befolyásos konzervatív politikus, volt német pénzügyminiszter.

Wolfgang Schäuble sajnálatát fejezte ki, hogy

"hibák és félreértések sorozatának" a német társadalmi integráció látta kárát,

de úgy érzi, hogy ez helyre fog jönni. Mindazonáltal értetlenségét fejezte ki amiatt, hogy "jól fizetett futballmenedzserek és tanácsadók" miért nem tudták a helyzet elfajulását megakadályozni.

Wolfgang Schäuble. Forrás: Bundesfinanzministerium

Schäuble aláhúzza:

nem szabad megkérdőjelezni a német labdarúgás integrációs képességét, mert ennek köszönhetően jelentős eredmények születtek.

Mesut Özil, az angol Arsenal támadó középpályása a múlt héten jelentette be, hogy nem játszik többet a német válogatottban, mert úgy érzi, rasszista támadások érték. A török származású, Gelsenkirchenben született focista a Nationalelf világbajnoki kudarca, kiesése után került a bírálatok középpontjába, mert nem sokkal a torna előtt ő és a Manchester City játékosa, Ilkay Gündogan közös fényképet készített Recep Tayyip Erdogan török elnökkel a törökországi előrehozott választások előtti időszakban.

Özil válogatottból való távozásából hatalmas botrány lett, a héten a DFB elnöke elismerte, hogy a szövetség hibázott, de a rasszizmus vádját visszautasította.

Forrás: MTI; Fotó: DW

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!