Pesti Srácok

Bűnözési hullám a migránsok központjában, Amszterdamban

Bűnözési hullám a migránsok központjában, Amszterdamban

Amszterdam központi része gyakorlatilag városi dzsungellé változik a sötétedés után, jelentősen megnő a bűnözés, miközben a hatóságok tehetetlenek – minderről Arre Zuurmond, a városi ombudsman beszélt egy holland lapnak. Mint ismert, Amszterdam Hollandia egyik legnagyobb migránsközpontja - írja az origo.hu.

Amszterdam belvárosában folyamatos a kábítószer-kereskedelem, és a rablások száma a többszörösére nő. A szakember szerint a rendőrség nem ura a helyzetnek, gyakorlatilag egy súlyos testi sértést szenved el a város ezen része. A holland média szerint az egyik legfőbb probléma, hogy 160 ezer olyan jogerősen elítélt bűnöző van, aki éppen nincs börtönben. Az ombudsman, hogy bizonyítsa az állítását, három kamerát szereltetett fel a belváros nyugati részére. A felvételek elemzése során egy éjszaka alatt 900 bűncselekmény történt csak a téren, legnagyobb részt éjjel kettő és hajnali négy óra között. Az ombudsman szerint a kialakult helyzet egyértelmű felelőse a kormány, mivel nem gondoskodott elég rendőrről. Az ombudsman szavait alátámasztja az is, hogy még májusban az amszterdami vezetés súlyos helyszíni bírságot vezetett be a garázdálkodókra. A csatornába vizelés például mostantól száznegyven euróval könnyíti majd meg a vétkes pénztárcáját, a nyilvános ittas viselkedés pedig kilencvenöt euróba kerül majd. A rend megzavarása nyilvános helyen, illetve a szemetelés – amennyiben rajtakapják az illetőt, még egy cigarettacsikk esetén is – szintén száznegyven eurós bírságot von maga után. Még áprilisban arról jelent meg cikk az origón, hogy migránsok lövöldöztek két amszterdami kávéházban.A két férfi súlyosan megsérült. Azóta a kávézót bezárták, és a környéket is lezárták a rendőrök, mert úgy ítélték meg, hogy az utcában lakók is veszélyben lehetnek.

Forrás:origo.hu, Fotó:NURPHOTO/JAAP ARRIENS/origo.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!