Pesti Srácok

Csak egy órát tervezett a barlangban tölteni a thai focicsapat

Csak egy órát tervezett a barlangban tölteni a thai focicsapat

Csak egy órát tervezett a barlangban tölteni a fociedző és 12 tagú, tizenévesekből álló csapata a Tham Luang-barlangban, mielőtt a nagy esőtől hirtelen megemelkedő vízszint több, mint két hétre foglyul ejtette őket - mesélte az egyik kisfiú édesapja.

Thaiföld északi részén, Csiang Raj tartományban június 23-án, edzés után indult el a focicsapat felderíteni a barlangot, ahonnan kedden végül bonyolult és veszélyes, több napos akcióval mind a 12 fiút és edzőjüket is kimentették.

- mondta el a médiának Banpot Kornkam, a Vaddisznók nevű csapat 13 éves kapitányának apja. Július 2-án, kilenc nappal az eltűnésük után két brit búvár találta meg a csapatot a bejárattól sok kilométerre, egy elöntött kamra vízből kiemelkedő, sáros padkáján ülve. Sok thaiföldi szerint a 25 éves edzőnek, Ekkapol Csantavongnak köszönhető, hogy a kilenc napot biztonságban vészelték át a 11 és 16 év közötti fiúk.

PestiSracok facebook image

"Csöndesen ültek, nem csináltak semmit, mert sötét volt. Amikor éhesek voltak, az edző zseblámpájával a mennyezet cseppköveire világított" - mesélte az apa, amit a még mindig kórházban lévő fiától hallott. A fiúk a cseppkövekről lecsurgó vizet itták, így élték túl a kilenc napot - mondták a mentésben résztvevő tengerészek. Miután kiszabadították a gyerekeket és edzőjüket, kórházi kivizsgálás és karantén várt rájuk, azonban már találkoztatnak a családjukkal.

- mondta Tongcsaj Lertvilairatanapong, a hatóság képviselője. A gyerekeket megtaláló két brit búvár egyike, John Volanthen hazatérése után a BBC-nek nyilatkozott.

- mondta. Volanthen volt az első, akinek a hangját kilenc nap után meghallották a fiúk.

- hallható a kérdés a thai tengerészek által közzétett videón, ahol látszik, amint a brit búvár lámpája végigpásztáz a csoporton.

- mondta Volanthen.

Forrás/fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!