Pesti Srácok

A főpolgármesteri székről és egy hosszú sétálóutcáról álmodozik Puzsér Róbert

A főpolgármesteri székről és egy hosszú sétálóutcáról álmodozik Puzsér Róbert

Jövő ősszel elindulna a főpolgármester-választáson Puzsér Róbert. A publicistának azért pattant ki a fejéből ez a remek ötlet, mert megvalósítaná egy régi álmát, a Sétáló Budapest koncepcióját. Puzsér természetesen nem vágyik pénzre és hatalomra, ezért bárkinek a javára szívesen visszalép, aki felvállalja ezt a programot. Tarlós István jelenlegi városvezetővel egyébként nincs gondja: úgy véli, a főpolgármester nem menedzseli rosszul a hétköznapokat, viszont úgy gondolja, a városból jelen pillanatban “fájdalmasan hiányzik a vízió és az identitás”.

- írja a Facebookon Puzsér Róbert.

A publicista úgy véli, ki kellene tiltani az autóforgalmat a város szívéből és egységes városképet kellene teremteni, egységes arculatú bolti és éttermi portálokkal.

PestiSracok facebook image

- vélekedik Puzsér.

A publicista saját bevallása szerint azonban tisztában van az esélyeivel, ezért ha bármelyik végső győzelemre esélyes jelölt – akár Tarlós István, akár az ellenzéki pártok jelöltje – felvállalja ezt a programot, visszalép a javára.

- álmodozik a költő, aki - ahogy Hír TV-s műsoraiból kiderült - tele van kétségekkel.

A teljes bejegyzést

itt

olvashatja.

Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PS

Ajánljuk még

Amíg Wittinghoff a polgármester, nem lesz víz a Frankhegyen?

‎PS Riport 2023 március 21.
Több évtizede húzódnak Budaörs két zöldövezeti része, Frankhegy és Alsószállás közművesítéssel kapcsolatos vitái. A víziközmű-társulás körüli jogi perpatvar annyira bonyolult, hogy annak részleteivel most nem is terheljük olvasóinkat. Maradjunk a szikár, ám annál abszurdabb tényeknél. Az ország egyik leggazdagabb városában, 1976 óta belterületi városrészeken, ahová 2000-ig gond nélkül adták ki az építési engedélyeket, nincs víz, sem csatorna, de az utóbbi a kisebbik probléma. Míg a felek azon vitatkoznak, kell-e egyáltalán ide közmű, vagy azzal védik a város érdekeit és annak a zöld tüdejét, ha úgy gátolják meg az újabb beköltözéseket, ha az sosem épül ki, állítólag valaki titokban feljelentette az önkéntes tűzoltóságot, akik eddig megfizethető áron szállították a vizet - oda, ahol mellesleg azt biztosítani az önkormányzat kötelezettsége lenne. Az eredmény: három hete nem jut vízhez több tucat itt lakó, köztük kisgyermekes család, vagy csak majdnem kétszeres áron. 5000 ezer forintért köbméterenként, amit magánvállalkozók szállítanak 2 köbméteres kis lajtoskocsin.

Egy politikus fiaként nekem kétszer annyit kell teljesítenem, mint az átlagnak – Portrébeszélgetés Hoppál Hunorral (VIDEÓ!)

‎PS Riport 2023 február 25.
Beleszületett a politikába, hiszen édesapja a Fidesz országgyűlési képviselője, kultúráért felelős kormánybiztos, ennek ellenére őt a média most sokkal jobban izgatja, mint egy esetleges politikai karrier. Bár sokan azt gondolhatják, hogy éppen a családi háttér miatt számára az akadályok könnyebben átugorhatóak, éppen ellenkezőleg: mindig többet kellett teljesítenie másoknál. Ahogyan a politika iránti érdeklődését, úgy a zene iránti szeretetét is a családból hozza, ha teheti, zongora mellett kapcsol ki. Pécsett született, de tanulmányait már Budapesten végzi, és most úgy látja, hogy a jövőre vonatkozó elképzeléseit itt tudja majd megvalósítani a későbbiekben. A PS Portrék e heti műsorában Hoppál Hunorral, a Grund című műsorunk műsorvezetőjével beszélgettünk.

Valóban a Jobbik volt kommunikációs vezetője Magyar Péter legfontosabb háttérembere? - a párt elnökhelyettesét kérdeztük (Videó)

‎PS Riport 2024 szeptember 25.
Mint ismert, nemrég a Mi Hazánk elnöke az Inforádióban arról beszélt, hogy a Tisza Párt nem egy one man show, profi stáb áll mögötte. Továbbá azt állította, hogy Magyar Pétert az egykor a Jobbik Magyarországért Mozgalmat is támogató háttérember, Radnai László segíti, akinek fia, Radnai Márk a Tisza Párt alelnöke április óta. Azt is elmondta, hogy szerinte az ismert vállalkozónak „korábban volt már egy projektje, Vona Gábor, most pedig Magyar Péter az”. Lapunk a Jobbik jelenlegi elnökhelyettesét kérdezte többek között arról, hogy az ismert üzletember, aki korábban a párt kommunikációjáért volt felelős, juttatott-e forrásokat a Jobbik kasszájába. Brenner Koloman elmondta, hogy személyesen ismeri Radnai Lászlót, aki korábban kommunikációs vezetői feladatot látott el a pártban. Az országgyűlési képviselő hozzátette: nem foglalkoztatja őket, hogy milyen emberek állnak a Tisza Párt mögött, a Jobbik újjáépítésével vannak elfoglalva. Részletek a videóban.