Pesti Srácok

Káosz Chicagóban: Négy embert lelőttek és negyvenet megsebesítettek a hétvégén

Káosz Chicagóban: Négy embert lelőttek és negyvenet megsebesítettek a hétvégén

Véres hétvége volt Chicagóban, az amerikai nagyvárosban vasárnap négy embert lelőttek és negyvenet megsebesítettek. Fred Waller, a chicagói rendőrség egyik vezetője hétfőn sajtóértekezleten jelentette be, hogy a 44 meglőtt áldozat közül négyen belehaltak sérüléseikbe. Hozzátette: a lövöldözések három helyen, három rendezvényen történtek és rendőrség szerint bandaháborúkról volt szó.

- fogalmazott Waller. Donovan Price lelkipásztor a CBS televíziónak azt mondta: a város úgy nézett ki, mintha "háborús övezet" lenne.

Fred Waller szerint az idén 2017-hez képest a lövöldözések 30, a gyilkosságok aránya pedig 25 százalékkal csökkent.

PestiSracok facebook image

- fogalmazott a rendőri vezető.

A végzetes vasárnapi lövöldözés előtt szombaton 15, pénteken pedig 6 helyen dördültek lövések, halálos áldozata azonban csak a vasárnapi erőszaknak volt.

Donald Trump elnök többször ígéretet tett, hogy fellép a Chicagóban elharapódzott erőszak ellen, és még tavaly úgy fogalmazott, hogy a gyilkosságok "járványos méreteket öltöttek".

Forrás: MTI; Fotó: Chicago Tribune

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.