Pesti Srácok

Visszaküldték Marokkóba a Ceuta spanyol exklávéba bejutókat

Visszaküldték Marokkóba a Ceuta spanyol exklávéba bejutókat

A spanyol hatóságok visszaküldték csütörtökön Marokkóba azt a 116 fekete-afrikai migránst, akik az előző nap másztak át a határkerítésen Ceuta spanyol exklávé területére.

A spanyol rendőrség minden hivatalos eljárást lefolytatott kiutasításuk érdekében - közölték meg nem nevezett kormányzati források az EFE spanyol hírügynökséggel, hozzátéve, hogy az eljárást egyenként, jogi segítség mellett folytatták le, a migránsokat ezen kívül egészségügyi ellátásban részesítették. A migránsokat tízfős csoportokban küldték vissza a kerítés marokkói oldalára, mégpedig egy 1992-es, Marokkó és Spanyolország által aláírt megállapodás keretében. A spanyol csendőrség szerdán számolt be arról, hogy legkevesebb 116 afrikai migráns mászott át a határkerítésen Marokkóból Ceuta spanyol exklávé területére. Csaknem egy hónapja, július 26-án a fekete-afrikai térségből származó 602 határsértőnek sikerült áthatolnia a kerítéseken, amelyeket átvágtak a spanyol polgárőrség akkori közleménye szerint.

Forrás: MTI; Fotó: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.