Pesti Srácok

Rogán Antal: A jelentés elfogadása már az európai parlamenti választási kampány része

Rogán Antal: A jelentés elfogadása már az európai parlamenti választási kampány része

Bosszú és zsarolás is egyben a Sargentini-jelentés elfogadása - jelentette ki Rogán Antal a Bayer showban, az Echo TV-ben. A miniszterelnök kabinetfőnöke szerint az Európai Parlament bevándorláspárti erői ezzel a dokumentummal akarták megbüntetni Magyarországot, amiért hazánk meg akarja állítani a bevándorlást és a kvótát is ellenzi. A miniszter hozzátette: a jelentés elfogadása már az európai parlamenti választási kampány része.

Rogán Antal felidézte: ezt a jelentést egy olyan képviselő készítette, aki nem beszél magyarul, összesen egy napot töltött Magyarországon, sőt akkor sem hivatalosan. A dokumentumban csak a Soros-féle NGO-k véleménye tükröződik, ráadásul olyan egyetemekre is hivatkozott Sargentini, akik jelezték, hogy nem is adták véleményüket a jelentéshez - emlékeztetett.

Hozzátette: az is jellemző az egész eljárásra, hogy jogi kérdéseket feszeget egy olyan képviselő, akinek még diplomája sincs.

PestiSracok facebook image

- jelentette ki a miniszter.

Rogán Antal hangsúlyozta: a kormány álláspontja az, hogy a "segítséget kell odavinni és nem a bajt kell idehozni".

Ez különösen felháborította a képviselőket, és ezért részükről a jelentés egyfajta bosszú, de a másik oldalról van mögötte egy zsarolás is - tette hozzá. Úgy látja, hogy az Európai Parlament a kampányra úgy akar ráfordulni, hogy elfogadnak egy "bevándorlási kérdést rendező tervet", ennek a tervnek pedig van egy új pontja, ami a kvóta mellé felsorakozik.

- jelentette ki Rogán Antal.

A teljes beszélgetés megtekinthető

itt.

Forrás: Echo TV; Fotó: Echo Tv

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!