Pesti Srácok

Gyermekpornográfia - Pedofilok és áldozataik százait azonosították

Gyermekpornográfia - Pedofilok és áldozataik százait azonosították

Gyermekpornográfiával összefüggésben végzett, több országot érintő nyomozások és a rendőri szervek közötti információmegosztás eredményeképpen huszonnyolc országban 94 ember ellen indult eljárás és 241 áldozatot azonosítottak az elmúlt öt év folyamán - közölte pénteken kiadott jelentésében az Európai Unió rendőri együttműködést koordináló szervezete, az Europol.

A hágai központú uniós szervezet tájékoztatása szerint az áldozatokat a feltárt esetekben sikerült megóvni a további szexuális kizsákmányolástól. Mint közölték, az Europol, valamint az egész világra kiterjedően működő Interpol nemzetközi rendőri szervezet szeptember közepén ötödik alkalommal hívta össze a virtuális térben e gyermekek ellen elkövetett szexuális bűncselekményeket vizsgáló munkacsoportját. A két héten keresztül tartó értekezleten 21 ország, köztük Magyarország nyomozója vett részt.

- közölték. A beszámoló szerint az elmúlt öt év folyamán a nyomozók mintegy 32 millió képet és videót elemeztek, vetettek össze nemzeti adatbázisokban tárolt információkkal, feltételezett tettesek adataival.

PestiSracok facebook image

- tették hozzá.

A jelentés beszámolt arról is, hogy a rendőri szervezet tavaly nyáron kezdeményezést indított gyermekpornográfiával, illetve gyermekek ellen elkövetett szexuális visszaélések polgári bejelentésére. Az elmúlt egy évben kapott mintegy 22 ezer bejelentés alapján nyolc áldozatot sikerült biztonságba helyezni, és egy elkövető ellen indítottak eljárást.

Forrás: MTI; Fotó: dailytimes.co.uk

Ajánljuk még

Ennyit a cserdi csodáról: eltűnt százmilliók, bűnöző zugügyvéd, bebukott projektek

Exkluzív 2020 október 22.
Három nagy cserdi uniós beruházásra nyújtott támogatás is érintett lehet abban a büntetőügyben, amelyeknek a kirobbanása előtt vetett véget életének a Baranya megyei kistelepülés, Cserdi polgármestere, Bogdán László – tudta meg a PestiSrácok.hu. A polgármesteri hivatal 80 oldalas átadás-átvételi jegyzőkönyvéből kiderül, hogy csaknem 400 millió forint tűnhetett el a település számláiról: ezek között szerepel az a 265 millió forintos kerékpárút építésre kapott összeg, amihez még hozzá sem nyúlhattak volna, és két másik nagy projekttel is gondok lehetnek, azok kifizetett forrása is hiányos. A háromból kérdéses, hogy akár egy is sikerrel zárul-e. A terményraktár a legnagyobb jóindulattal 70 százalékos készültségi szinten van, de az összes pénzből már csak 13 millió maradt, a bölcsőde kiviteli tervei ugyan már kész vannak, de egy kapavágás sem történt, a pályázati támogatásnak ehhez képest már a negyede elfogyott. A kerékpárútra kapott pénz hiánya az egész megye kerékpárút-hálózati fejlesztését, 9 kistelepülés közös projektjét veszélyezteti. A százmilliók eltűnésében közrejátszhatott egy pécsi jogtanácsos, akire Bogdán a projektek irányítását bízta. A PestiSrácok megtudta, hogy a férfit a gazdasági tevékenységtől már korábban eltiltották, és csalás miatt, egy másik ügyben éppen a napokban ítélték több éves letöltendő börtönbüntetésre. Portálunknak exkluzív nyilatkozatot adott annak a közös önkormányzati hivatalnak a vezetője, ahová Cserdi is tartozik. Papp Gizella többek között arról beszélt, hogy Bogdán László roma felzárkóztatásra kapott forrásnak hazudta a kerékpárútra nyert támogatást és az egészet elköltötték – mivel ők nem ismerték a pénz eredetét és célját, a költéseket fedező csapatépítésről, mentorálásról, tanácsadásról szóló tízmilliós számlák sem tűntek aggályosnak. Tényfeltáró helyszíni riportunk után Cserdi kapcsán legfeljebb egy dolog tűnhet majd csodának: hogy mindaz, ami a csillogtatott színfalak mögött a faluban valóban történt, csak most bukott ki.

Bűnismétlésbe bukhat bele a Fortress-es álbróker – Ezúttal saját ügyvédjét és a Duna Plaza eladóit húzta le

Exkluzív 2023 október 19.
Újabb károsultak tettek feljelentést a hírhedt Fortress-es Sz. Zsolt ellen (korábbi nevén F.-Sz. Zsolt), aki 2012 és 2014 között a vád szerint tízmilliárd forinttal károsított meg több mint kétezer embert. Bár jogi játszmák által akár még 20 évig elhúzódhat évek óta tartó büntetőpere, most mégis visszakerülhet a rácsok mögé, annak ellenére, hogy már leülte előzetesben a törvény által meghatározott felső határt, a három évet. Azok a károsultak, akik a PestiSrácok.hu-nál jelentkeztek és büntetőfeljelentést is tettek a rendőrségen, egytől egyig új átvertek: mindegyiküket az idei évben rövidítette meg a férfi több millióval. Ezt pedig úgy hívják: bűnismétlés, ami a kényszerintézkedések elrendelésének egyik különös feltétele.