Pesti Srácok

Medvegyev: több száz milliárd rubel kárt okoztak Oroszországnak a kibertámadások

Medvegyev: több száz milliárd rubel kárt okoztak Oroszországnak a kibertámadások

Nagyságrendileg mintegy 600 milliárd rubel (2,5 ezer milliárd forint) kárt okoztak tavaly Oroszországnak a kibertámadások - jelentette ki az orosz miniszterelnök egy, Moszkvában kedden az innováció témakörében megtartott fórumon.

Dmitrij Medvegyev hangsúlyozta, hogy ez "jelentős pénz" az orosz gazdaság számára. A kormányfő, aki szerint 2017-ben világszerte ezermilliárd dolláros kárt okoztak a kibertámadások, sürgette az országos és a globális szintű összefogást a kiberbiztonság szavatolása érdekében. Marija Zaharova orosz külügyi szóvivő kedden az NTV orosz tévécsatornának nyilatkozva visszautasította Ank Bijleveld holland védelmi miniszternek azt a vasárnap elhangzott állítását, amely szerint Oroszország kiberháborút folytat Hollandia ellen. Mint mondta, Moszkvának nincs tudomása arról, hogy kiberháború állapotában lenne vagy lesz Hágával.

Zaharova szerint Oroszország baráti és kölcsönösen előnyös kapcsolatokra törekedett Hollandiával, és értetlenségét fejezte ki amiatt, hogy szerinte Hága hagyja, hogy eszközként használják fel egy oroszellenes politikai játékban. Bijleveld vasárnap elmondta, a holland biztonsági szolgálatok brit kollégáik segítségével áprilisban megakadályozták, hogy négy orosz állampolgár hackertámadást intézzen a Vegyifegyver-tilalmi Szervezet (OPCW) ellen. Mint mondta, a Hága által orosz katonai hírszerzőknek tartott gyanúsítottak adatokat akartak szerezni az angliai Salisburyben Szergej Szkripal volt orosz-brit kettős ügynök és lánya elleni merényletkísérlet, valamint a 2014-ben Délkelet-Ukrajna felett lelőtt malajziai repülőgép ügyében folytatott nyomozásról.

MTI; Vezető kép: Promenád.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.