Pesti Srácok

Meggyőződése szerint hite és konzervatív értékrendje mentette meg a megtámadott futónőt

Meggyőződése szerint hite és konzervatív értékrendje mentette meg a megtámadott futónőt

Nem divat már az a családmodell, ahol a férfi a család papja, vezetője – fejtette ki a vasarnap.hu-nak adott interjújában Makai Viktória, az a nő, akit október közepén futás közben támadott meg egy férfi, aki durván bántalmazta és meg akarta erőszakolni a két gyermeket nevelő édesanyát. Viktória hozzátartozóihoz hasonlóan istenfélő ember, és ennek tulajdonítja, hogy férje megérezhette a bajt, elé sietett, és így megakadályozta a nagyobb bajt.

Makai Viktória a vasarnap.hu-nak adott interjújában egyebek mellett elmondta, hogy a támadás borzalmas pillanataiban sem ingott meg a hite, sőt érezte, hogy Isten vele van, nem érezte elhagyatottnak magát. Az édesanya – aki többszörös magyar bajnok, ultramaratonista – azt ugyan még nem tudta értelmezni, hogy ha feltétel nélkül bízik a Mindenhatóban, akkor mindez miért történhetett meg vele, de úgy vélekedik, Isten azzal segített neki, hogy a megfelelő pillanatban útnak indította a férjét hozzá. A családfő érkezése miatt a támadó nem tudta elkövetni azt, amit eltervezett, azonban addigra csúnyán összeverte áldozatát. A menekülő elkövető elveszítette a holmiját futás közben, egyebek mellett a lakcímkártyáját is, így a rendőrök hamarosan a lakásán el tudták fogni. A sportolónő elmondta, "mekkora csalódás volt számára, hogy a támadás alatt nem álltak meg az autók". Makai Viktória úgy vélekedett, hogy ha családjával nem a fenti elvek szerint élnek, és ő egy liberális, feminista, karrierista nő lenne, akkor nem biztos, hogy a férje megérzi a bajt, és nem sietett volna megmenteni őt.

Forrás: vasarnap.hu; Fotó: hirmagazin.eu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.