Pesti Srácok

Putyin: komoly együttműködési potenciál gyűlt össze az orosz-magyar viszonyban

Putyin: komoly együttműködési potenciál gyűlt össze az orosz-magyar viszonyban

Oroszország és Magyarország az együttműködés komoly potenciálját gyűjtötte össze - jelentette ki az orosz elnök azon a Kremlben megrendezett csütörtöki ceremónián, amelyen mások mellett Konkoly Norbert, Magyarország új moszkvai nagykövete átnyújtotta neki megbízólevelét. Vlagyimir Putyin elmondta, hogy a két ország között politikai párbeszéd folyik és perspektivikus gazdasági projektek valósulnak meg, egyebek között az atomenergetikában. Az orosz államfő szerint hatékonyan működik a kétoldalú kormányközi bizottság, és még az idén megtartja alakuló ülését a régióközi együttműködési bizottság.

Közölte, hogy Orbán Viktor miniszterelnökkel nemrég folytatott tárgyalásai során felvázolták a legkülönbözőbb területekre vonatkozó további együttműködés konkrét terveit.

A ceremónián 23 új diplomáciai misszióvezető, köztük 8 uniós nagykövet adta át megbízólevelét az orosz vezetőnek Szergej Lavrov külügyminiszter és Jurij Usakov elnöki külpolitikai tanácsadó jelenlétében. Putyin ebből az alkalomból azt hangsúlyozta, hogy Oroszország külkapcsolataiban síkraszáll a belügyekbe való be nem avatkozás elve mellett és kategorikusan elutasítja a nemzetközi jog normáinak megkerülését, az erődiktátum alkalmazását a nemzetközi színtéren.

Szavai szerint alapvető nemzeti érdeke az ország fejlődése szempontjából leginkább kedvező feltételek biztosítása és az oroszok életszínvonalának emelése. Putyin "békeszeretőnek" és "felelősnek" minősítette Oroszország politikáját. Mint mondta, hazája az ENSZ BT állandó tagjaként kiáll az olyan, a világszervezet alapokmányában rögzített elvek mellet, mint az államok szuverenitása és egyenlősége, valamint a belügyekbe való be nem avatkozás.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: Szigetváry Zsolt/MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!