Pesti Srácok

Testüregébe rejtette a rab a becsempészett mobilokat

Testüregébe rejtette a rab a becsempészett mobilokat

Hétvégén az egyik hazai börtönünkben a fogvatartotthoz látogatásra érkező hozzátartozó tiltott módon adott át mobiltelefonokat, amelyeket a leleményes rab nem mindennapi helyen próbált a zárkába juttatni. A személyi állomány éberségének köszönhetően azonban tervét nem sikerült végrehajtani - közölte a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága. Három kisméretű mobilt is találtak a fogvatartott testüregében.

A BvOP közleménye szerint a fogvatartott ellenőrzését követően egyik testüregéből kerültek elő a kisméretű telefonok, amelyek már alig tartalmaznak fémet, ezért sokkal nehezebb azoknak a kiszűrése.

Látogatófogadás alkalmával egyébként a fogvatartottak előtte és utána is ellenőrzésen esnek át, ebben az esetben is a második ellenőrzés során találták meg az őrök a mobilokat. Ebből az esetből is látszik, hogy a hozzátartozók és a fogvatartottak is mindent megpróbálnak, hogy illegális tárgyak kerülhessenek be a börtönökbe - magyarázzák.

Hozzáteszik, hogy a bv-dolgozók mindent megtesznek annak érdekében, hogy ne jusson be semmi tiltott dolog, a folyamatos ellenőrzéseknek köszönhetően valóban sokkal hatékonyabban tudja a büntetés-végrehajtási szervezet kiszűrni ezeket a tárgyakat.

PestiSracok facebook image

Ha tiltott tárgyat találnak a bv-intézetben, minden esetben alaposan megvizsgálják az eset körülményeit. A fogvatartottat fegyelmi, indokolt esetben büntetőeljárás formájában vonják felelősségre, de a rá vonatkozó biztonsági szabályok szigorítására, valamint a kapcsolattartás részleges korlátozására is sor kerülhet. Minden esetben megvizsgálják a hozzátartozók felelősségét is; amennyiben bebizonyosodik a szándékos magatartás, úgy a bv-intézetek parancsnokai minden esetben megteszik a szükséges jogi és szakmai lépéseket is a fogvatartás biztonsága érdekében - írják.

Vezető kép: BvOP

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!