Pesti Srácok

Felavatták Óbudán Árpád vezér lovasszobrát (Fotógaléria)

Felavatták Óbudán Árpád vezér lovasszobrát (Fotógaléria)

Felavatták a magyar honfoglalás vezéralakjának, Árpád fejedelemnek a szobrát pénteken az Óbudai Árpád Gimnázium előtti téren, a Katinyi mártírok parkjában.

Tarlós István főpolgármester az avatási ünnepségen elmondta: az Árpád-ház Magyarország első uralkodó családja, amely a IX. század végétől 1301-ig négy fejedelmet és huszonhárom királyt adott az országnak. Uralkodásuk alatt a magyar törzsek szövetsége erős európai állammá vált.

"A dinasztia névadóját, Árpádot hét magyar törzs választotta vezetőjének, hogy a Dnyeper menti lakóhelyükről nyugatra vezesse őket, hosszú, harcos vándorlás után új hazát szerezzen nekik" - emlékeztetett a főpolgármester. Úgy fogalmazott: "ez a honfoglalás, a magyar nép letelepedése a Kárpát-medencében meghatározó, sorsfordító mozzanat, a magyarság múltbéli és jelenkori történetének ősi eredője".

Felavatták Árpád fejedelem lovas szobrát Óbudán 1-HPGy
Felavatták Árpád fejedelem lovas szobrát Óbudán 2-HPGy
Felavatták Árpád fejedelem lovas szobrát Óbudán 3-HPGy
Felavatták Árpád fejedelem lovas szobrát Óbudán 4-HPGy
Felavatták Árpád fejedelem lovas szobrát Óbudán 5-HPGy
Felavatták Árpád fejedelem lovas szobrát Óbudán 6-HPGy
Felavatták Árpád fejedelem lovas szobrát Óbudán 7-HPGy
Felavatták Árpád fejedelem lovas szobrát Óbudán 8-HPGy
Felavatták Árpád fejedelem lovas szobrát Óbudán 9-HPGy
Felavatták Árpád fejedelem lovas szobrát Óbudán 10-HPGy
Felavatták Árpád fejedelem lovas szobrát Óbudán 11-HPGy
Felavatták Árpád fejedelem lovas szobrát Óbudán 12-HPGy
Felavatták Árpád fejedelem lovas szobrát Óbudán 13-HPGy
Felavatták Árpád fejedelem lovas szobrát Óbudán 14-HPGy

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!