Pesti Srácok

Szakértő: az európai állampolgárok akaratával fordulnak szembe a migrációs paktumot elfogadó vezetők 

Szakértő: az európai állampolgárok akaratával fordulnak szembe a migrációs paktumot elfogadó vezetők 

Horváth József biztonságpolitikai szakértő és Deák Dániel, a Figyelő főmunkatársa szerint az ENSZ globális migrációs paktumát elfogadó nyugat-európai és brüsszeli vezetők az európai állampolgárok akaratával fordulnak szembe.

A két szakértő hétfőn az M1 aktuális csatorna Szemtől szembe című műsorában az ENSZ migrációs csomagjának visszásságairól és esetleges elfogadásának következményeiről beszélt. Deák Dániel azt hangsúlyozta, hogy a megegyezést nem lehet globálisnak nevezni, hiszen az Egyesült Államok, Ausztrália, Izrael és számos európai ország jelezte, hogy nem fogja aláírni a paktumot, sőt annak előkészítésében sem vesznek részt.

Ez nem egy globális megegyezés, hanem a migrációt kibocsájtó országok és néhány bevándorláspárti nyugat-európai állam egyessége - tette hozzá. Horváth József felidézte, a belga kormánykoalíció felbomlott az ENSZ migrációs csomagja feletti vita miatt, de a külügyminiszter, Didier Reynders így is támogatja a paktumot. A szakértő szerint a világ nagyhatalmainak Európa meggyengítése a célja, amit a migráció ösztönzésével, a paktum elfogadásával akarnak tovább folytatni. A műsorban elhangzott, hétfőn tárgyalták a marokkói Marrákesben a világszervezet 33 oldalas, 23 célkitűzést tartalmazó migrációs csomagját, amelynek elfogadására december 19-én kerülhet majd sor az ENSZ közgyűlésén.

Forrás: MTI; Vezető kép: Stockphoto

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!