Pesti Srácok

Venezuelában az újságírók sincsenek biztonságban

Venezuelában az újságírók sincsenek biztonságban

Nyoma veszett az EFE spanyol hírügynökség kolumbiai állampolgárságú riporterének Venezuelában, két francia újságírót őrizetbe vettek, két chilei újságírót pedig kitoloncoltak a dél-amerikai országból - jelentették hírügynökségek.

Carlos Holmes Trujillo kolumbiai külügyminiszter közölte: figyelemmel kísérik a Leonardo Munozzal kapcsolatos fejleményeket, akinek Caracasban veszett nyoma. Az EFE korábban jelentette, hogy megszakadt a kapcsolat a fotóriporterrel. Az AFP francia hírügynökség diplomáciai forrásokra hivatkozó jelentése szerint Pierre Caillét és Baptiste des Monstiers-t, a francia TMC televíziócsatorna két riporterét kedden vették őrizetbe a venezuelai fővárosban, amikor az elnöki palotát filmezték. Rolando Rodríguez, Venezuela legnagyobb sajtószakszervezetének a vezetője közölte: a két francia újságíróról őrizetbe vételük óta nem tudni semmit.

A szakszervezeti vezető tudatta azt is, hogy a chilei TVN televíziócsatorna két riporterét, Rodrigo Pérezt és Gonzalo Barahonát, akiket ugyancsak az elnöki palota közelében fogtak el kedden, szerdán kitoloncolták az országból. A chileieket két venezuelai újságíróval együtt vették őrizetbe. Utóbbiakat szerda reggel szabadon engedték. A hatóságok azzal indokolták az újságírók elfogását, hogy beléptek az elnöki palota "biztonsági övezetébe".

Jorge Arreaza venezuelai külügyminiszter ezzel kapcsolatban azt mondta: több külföldi újságíró megsértette a beutazási szabályokat Venezuelába, és nem kérték az illetékes hatóságok engedélyét az ország területén történő munkavégzéshez. Többen közülük megpróbáltak az elnöki palotába bejutni a szükséges akkreditáció nélkül.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTI