Pesti Srácok

Csehország árvaházat és iskolát épít Szíriában

Csehország árvaházat és iskolát épít Szíriában

Árvaházat és iskolát épít Szíriában Csehország - jelentette be szerdán Andrej Babiš miniszterelnök a közszolgálati Cseh Hírtelevíziónak nyilatkozva.

A kormányfő kedden Prágában tárgyalásokat folytatott a szíriai Vörös Félhold szervezet képviselőivel, s megállapodtak abban is, hogy az árvaház befogadóképessége kezdetben ötven fő lesz. Később bővíteni fogják a kapacitását. A cseh állam 20 ezer négyzetméteres telket birtokol Damaszkusz közelében. A projekt megvalósítására a kormány alapítványt hoz létre, amely támogatókat fog keresni az árvaház és az iskola felépítésének finanszírozására. Az árvaház és az iskola után egy bentlakásos kollégium, valamint egy sportközpont is épülne a telken.

- mondta Babiš a televíziónak. Az épületet szíriai építészek tervezik meg, és szíriai cégek fogják építeni.

PestiSracok facebook image

- pontosított Andrej Babiš. Michaela Šojdrová cseh kereszténydemokrata európai parlamenti (EP-) képviselő tavaly azt javasolta, hogy Csehország fogadjon be 50 szíriai árvát a görögországi menekülttáborokból. Andrej Babiš a javaslatot értelmetlennek minősítette és elutasította, amiért számos bírálatot kapott a sajtóban. A kormányfőnek meggyőződése, hogy az árváknak Szíriában kell segítséget nyújtani.

- húzta alá Babiš.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Martin Divisek