Pesti Srácok

Nemi és faji megkülönböztetés, öngyilkosságok és napi megalázás az emberi jogokért küzdő Amnesty Internationalnál

Nemi és faji megkülönböztetés, öngyilkosságok és napi megalázás az emberi jogokért küzdő Amnesty Internationalnál

"Mérgezőként" jellemezték munkahelyi körülményeiket az Amnesty International londoni székhelyű Nemzetközi Titkárságának munkatársai abban a külső vizsgálatban, amit tavaly azután rendeltek el, hogy a jogvédő szervezet két munkatársa is öngyilkos lett - írja a Guardianra hivatkozva a 444.hu. A KonTerra Group által végzett, pszichológusok által vezetett vizsgálat eredményei szerint a londoni központban rendszeresen alázták, zaklatták a munkatársakat, akiket még nemi és faji alapon is diszkrimináltak.

- állapították meg jelentésükben.

Mint írták, a 475 dolgozóval készített interjúk alapján a Nemzetközi Titkárság vezetői bizalmatlanok voltak munkatársaikkal, akiket rendszeresen becsméreltek és büntettek.

PestiSracok facebook image

- idézett a jelentés néhány, rendszeresen elhangzó fenyegetést és sértést.

A vizsgálat során megállapították, hogy bár maga a munka is valóban megterhelő úgy testi, mint érzelmi szempontból, de a munkahelyi jóléttel kapcsolatos problémák "oroszlánrésze" nem a munka során megélt traumákkal és megtapasztalt szenvedéssel, hanem az ellenséges munkahelyi kultúrával, a túlterheléssel és a menedzsmenttel kapcsolatos. A vizsgálat megállapításai szerint különösen visszás, hogy miközben az Amnesty világszerte harcol az emberi jogokért, a Nemzetközi Titkárságon belül nem volt példa nélküli a faji, nemi, vagy szexuális identitáson alapuló megkülönböztetés: a nőkkel, színes bőrűekkel és az LMBTQ-közösséghez tartozókkal rendre igazságtalanul bántak. Különösen károsnak ítélték meg a szervezetben uralkodó "mártírkultúrát", vagyis azt, hogy a munkatársak saját szenvedésük árán is túl sokat vállaltak. Ez, mint írták, tökéletes recept a korai kiégéshez.

- írták a jelentéstevők.

Kumi Naidoo, az Amnesty főtitkára "nehéz és mélységesen felkavaró olvasmányként" jellemezte a jelentést. Közleményében ígéretet tett rá, hogy márciusig tervet dolgoznak ki a helyzet megoldására.

Forrás: 444.hu; Fotó: MTI

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.