Pesti Srácok

Pénteken vizsgálja a magyar államadós-osztályzatot a Standard & Poor's

Pénteken vizsgálja a magyar államadós-osztályzatot a Standard & Poor's

Pénteken kezdődik a magyar államadós-osztályzatok idei hitelminősítői vizsgálatsorozata. A menetrend alapján először a Standard & Poor's pénzügyi szolgáltató csoport globális minősítési részlege (S&P Global Ratings) vizsgálja a magyar szuverén besorolásokat.

A kialakult gyakorlatnak megfelelően az S&P várhatóan éjjel, az európai és a fő amerikai piacok zárása után jelenti be döntését Londonban. A három piacvezető nemzetközi hitelminősítő összesen hat felülvizsgálatot tervez 2019-ben. Az S&P Global Ratings a pénteki időpont után augusztus 16-án veszi napirendre ismét a magyar adósosztályzatokat. A Fitch Ratings jövő pénteken végzi el a magyar szuverén besorolások első idei értékelését, a második felülvizsgálatot pedig az S&P második időpontjával azonos napra, szintén augusztus 16-ára tűzte ki. A Moody's Investors Service ugyancsak két időpontot jelölt ki: 2019-re szóló felülvizsgálati menetrendjében Magyarország először május 3-án, majd október 25-én kerül sorra.

A három globális hitelminősítő mindegyike a befektetésre ajánlott sávban - a Fitch Ratings és az S&P Global Ratings "BBB mínusz", a Moody's Investors Service ugyanennek megfelelő "Baa3" osztályzattal - tartja nyilván Magyarországot. Mindhárom osztályzat a befektetési ajánlású kategória alapszintje. A Fitch Ratings és az S&P egyaránt felminősítés lehetőségére utaló pozitív kilátást tart érvényben a magyar szuverén adósosztályzatra, a Moody's magyar államadós-besorolásának kilátása stabil.

Forrás/fotó: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!