Pesti Srácok

Tisztességes kampányt ígérnek az európai pártcsaládok vezetői

Tisztességes kampányt ígérnek az európai pártcsaládok vezetői

Tisztességes kampányra tett ígéretet több európai pártcsalád úgynevezett csúcsjelöltje és vezetője, amelynek során nem fognak felhasználni álhíreket, hamis adatokat, manipulált felvételeket vagy lopott anyagokat.

A nyilatkozatot az öt legnagyobb európai parlamenti frakció, az Európai Néppárt, a szociáldemokraták, az Európai Konzervatívok és Reformerek, a liberálisok és a zöldek vezetői, Manfred Weber, Frans Timmermans, Jan Zahradil, Guy Verhofstadt, illetve Ska Keller és Bas Eickhout írták alá. Vállalták, hogy nem használnak fel, nem terjesztenek hamis, lopott vagy személyes adatokat, anyagokat, például manipulált fényképeket, hangfelvételeket, valamint digitális trükkökkel és mesterséges intelligencia segítségével hamisított, úgynevezett deep fake videókat dezinformáció vagy propaganda céljából. Ígéretet tettek arra is, hogy sem közvetlenül, sem közvetve nem fognak fertőzött számítógépekből álló hálózatokat (botnet) használni a többi jelölt támadására, s meghozzák a megfelelő intézkedéseket a kiberbiztonság erősítésére, továbbá átlátható módon elszámolnak a kampányköltésekkel. A Transzatlanti Bizottság a Választások Integritásáért nevű szervezet a következő évek választásainak minden résztvevőjét felszólította a nyilatkozat aláírására.

- hangsúlyozta Joe Biden, az Egyesült Államok előző alelnöke.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI Fotó: MTI/EPA/Patrick Seeger

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!