Pesti Srácok

Deák Dániel: Komoly győzelmet aratott az Európai Néppárt ülésén a Fidesz

Deák Dániel: Komoly győzelmet aratott az Európai Néppárt ülésén a Fidesz

Komoly győzelmet aratott az Európai Néppárt mai ülésén a Fidesz, hiszen az előzetes törekvésekkel szemben nem zárták ki, illetve nem függesztették fel a várt eljárás keretében a magyar kormánypárt tagságát. Ez azt jelzi, hogy a néppárti politikusok tartanak attól, hogy a Fidesz esetleges távozása dominóhatást indítana el, ráadásul egy ilyen forgatókönyv már rövidtávon is a néppárt visszafordíthatatlan identitásvesztését és elsorvadását eredményezné – írta a szerdán történtekről Facebook-profilján Deák Dániel politikai elemző.

A szakember szerint a magyar kormánypárt komoly veszélyt jelentene a néppártra, ha egy közép-európai, kereszténydemokrata alapokon álló új pártcsaládot hozna létre, amelyhez többek között a lengyel, az olasz és az osztrák kormányban benne lévő politikai erők is csatlakoznának. Manfred Weber sem érdekelt a Fidesz távozásában, hiszen annak legnagyobb vesztese mindenképpen ő lenne, aki ebben az esetben könnyen búcsút mondhatna annak a dédelgetett álmának, hogy az Európai Bizottság elnöke legyen.

A korábbi jogállamisági vizsgálatokból mindig a magyar kormány jött ki győztesen, hiszen a megalapozatlan politikai vádakat nem tudták ilyen alapon bebizonyítani, minden bizonnyal ezt most is így lesz. Ha a Fidesz bennmarad az EP-választásig a néppártban, akkor még lesz remény arra, hogy belülről megreformálja a pártcsaládot, visszatérítse az eredeti értékekhez. Erre komoly esély van, hiszen a mostani mandátumbecslések alapján jelentősen megerősödnek majd a bevándorlásellenes pártok a néppárton belül is. Május 26. után pedig – a három magyar javaslattevő jelentése alapján – az eredmények függvényében dönthet arról a Fidesz, hogy van-e még értelme a néppártban maradni – írta a politikai elemző.

Forrás: Facebook; Fotó: Híradó.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!