Pesti Srácok

Deák Dániel: Komoly győzelmet aratott az Európai Néppárt ülésén a Fidesz

Deák Dániel: Komoly győzelmet aratott az Európai Néppárt ülésén a Fidesz

Komoly győzelmet aratott az Európai Néppárt mai ülésén a Fidesz, hiszen az előzetes törekvésekkel szemben nem zárták ki, illetve nem függesztették fel a várt eljárás keretében a magyar kormánypárt tagságát. Ez azt jelzi, hogy a néppárti politikusok tartanak attól, hogy a Fidesz esetleges távozása dominóhatást indítana el, ráadásul egy ilyen forgatókönyv már rövidtávon is a néppárt visszafordíthatatlan identitásvesztését és elsorvadását eredményezné – írta a szerdán történtekről Facebook-profilján Deák Dániel politikai elemző.

A szakember szerint a magyar kormánypárt komoly veszélyt jelentene a néppártra, ha egy közép-európai, kereszténydemokrata alapokon álló új pártcsaládot hozna létre, amelyhez többek között a lengyel, az olasz és az osztrák kormányban benne lévő politikai erők is csatlakoznának. Manfred Weber sem érdekelt a Fidesz távozásában, hiszen annak legnagyobb vesztese mindenképpen ő lenne, aki ebben az esetben könnyen búcsút mondhatna annak a dédelgetett álmának, hogy az Európai Bizottság elnöke legyen.

A korábbi jogállamisági vizsgálatokból mindig a magyar kormány jött ki győztesen, hiszen a megalapozatlan politikai vádakat nem tudták ilyen alapon bebizonyítani, minden bizonnyal ezt most is így lesz. Ha a Fidesz bennmarad az EP-választásig a néppártban, akkor még lesz remény arra, hogy belülről megreformálja a pártcsaládot, visszatérítse az eredeti értékekhez. Erre komoly esély van, hiszen a mostani mandátumbecslések alapján jelentősen megerősödnek majd a bevándorlásellenes pártok a néppárton belül is. Május 26. után pedig – a három magyar javaslattevő jelentése alapján – az eredmények függvényében dönthet arról a Fidesz, hogy van-e még értelme a néppártban maradni – írta a politikai elemző.

Forrás: Facebook; Fotó: Híradó.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Varga Judit a PS-nek: bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak (Videó)

Exkluzív 2023 november 16.
Európa nyugati fele a progresszív, nyitott határokat hirdető bevándorláspolitikának köszönhetően a 25. órába lépett. Most már a valóság ott üvölt és dörömböl minden választópolgár ajtaján, fogalmazott lapunknak adott interjújában Varga Judit. Az Országgyűlés Európai Ügyek Bizottságának elnöke kiemelte, egyértelmű ok-okozati összefüggés áll fenn a nyugati modern antiszemitizmus megjelenése és az illegális bevándorlás között. Hozzátette, néhány évvel ezelőtt nagyon hevesen támadták Magyarországot azért, mert itt állítólag antiszemitizmus van, holott ez a legbiztonságosabb hely zsidó honfitársaink számára ma Európában. Varga Judit úgy fogalmazott a migránsok kötelező elosztása kapcsán, amennyiben Magyarország pert veszítene ebben az ügyeben, akkor kényszerítő bírságot rónának ki hazánkra, mintegy 16 ezer eurót naponta. Persze a 22 ezer eurón felül, amit a be nem fogadott migránsokért kellene fizetni fejenként. A bizottsági elnök az EP-választással kapcsolatban úgy fogalmazott, készül a feladatra, a Fidesz hivatalos EP-listája majd január/február környékén lesz hivatalos. Varga Judit kiemelte, egyre kellemetlenebb az Európai Bizottság számára is, hogy a még mindig a maradéktalanul teljesített magyar igazságügyi reformokat bírálják. Úgy fogalmazott, bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak ezekben az ügyekben. Részletek a videóban.