Pesti Srácok

Dobrev Klára: Az európai egyesült államok létrehozása megállítaná a kivándorlást

Dobrev Klára: Az európai egyesült államok létrehozása megállítaná a kivándorlást

A Demokratikus Koalíció szerint az úgynevezett európai egyesült államok létrehozása képes lenne megállítani a tömeges magyarországi kivándorlást.

A párt EP-listavezetője csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján az Eurostat friss felméréséből idézett, amelyik szerint több romániai régióban is magasabb az egy főre jutó GDP, mint a magyarországiakban. Dobrev Klára kiemelte, hogy ebben az összevetésben Bukarest megelőzte Budapestet, Erdély pedig a magyarországi régiók többségét. Azt mondta, hogy a magyar dolgozók kevesebbet tudnak vásárolni a bérükért, mint a román munkavállalók. Ennek következménye, hogy a magyar munkaerő már nemcsak Nyugat-Európába vándorol ki, hanem Romániába is - tette hozzá. Dobrev Klára úgy fogalmazott: a DK azért az európai egyesült államokért küzd, ami képes európai minimálbért biztosítani a polgárainak. Nem megengedhető, hogy a magyaroknak el kelljen vándorolni annak érdekében, hogy európai életet élhessenek - jelentette ki. Dobrev Klárát kérdezték azzal kapcsolatban, hogy elfogták az Interpol által is körözött bolgár üzletembert, Cvetan Vaszilevet, akivel a kérdező szerint korábban közös kapcsolataik, üzletük volt. Azt felelte, hogy az elmúlt hetekben tucatnyi pert nyert ebben az ügyben, ezért azt kérte, hogy a kérdező olvassa el ezeket az ítéleteket. Amikor megkérdezték tőle, hogy a mentelmi jog miatt indul-e az EP-választáson, azt felelte, hogy erre is választ fog kapni az, aki elolvassa a bírósági ítéleteket.

Forrás: MTI; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.