Szakértők szerint Nagy-Britannia kilépése veszélyezteti Európa jövőjét

Nagy-Britannia kilépése veszélyezteti Európa jövőjét - mondta Mohi Csaba volt nagykövet, nemzetközi jogász az M1 aktuális csatorna Szemtől szembe című műsorában vasárnap este.
Nagy-Britannia nélkül Európa nem lehet világpolitikai tényező. Veszélyes világban élünk. Egységes, erős Európára van szüksége a világnak - mondta a szakember. Megfogalmazása szerint a lusta, hanyatló brit gazdaság számára az EU félmilliárdos felvevőpiaca létfontosságú. Theresa May brit miniszterelnök környezetének a gondolkodás megy a legnehezebben. A brit vezetés szűklátókörű, a Brexitre a múlt szavazott, az idősek.
Veszélyes vizekre evezett a brit politikai elit, hisz az írek és a skótok nem akarnak kilépni az EU-ból - fűzte hozzá Mohi Csaba. Gálik Zoltán, a Corvinus Egyetem tanára rámutatott: a Brexit-tárgyalásokon a jövőről nem lehetett érdemi megbeszéléseket folytatni a britekkel, mert nem is volt világos álláspontjuk.
Forrás: MTI; Fotó: Getty Images
