Pesti Srácok

Beismerte tettét Kuciak gyilkosa

Beismerte tettét Kuciak gyilkosa

Beismerő vallomást tett a Kuciak-gyilkosság gyanúsítottja - írja a BBC információira hivatkozva a HVG.hu. Mint hozzáteszik: ha a bérgyilkos már meg is van, a megrendelő még csak gyanúsított.

A portál arról ír: a szlovák oknyomozó újságíró Ján Kuciakot és menyasszonyát egy volt szlovák katona gyilkolta meg. A tettes beismerő vallomást tett. A HVG.hu hozzáteszi: Miroslav Marcek mellett három másik személyt is gyanúsítanak a gyilkosság megszervezésével és elkövetésével.

Ismert, Kuciakot és feleségét 2018 februárjában lőtték agyon otthonukban, a gyilkosság miatt kirobbant elégedetlenség miatt pedig Robert Fico távozott a miniszterelnöki posztról.

Forrás: HVG.hu; Fotó: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.