Pesti Srácok

EP-választás, piros-zöld-koalíció – Tordai szerint nagyon erős a Tóth, Ujhelyi, Jávor-csatársor

EP-választás, piros-zöld-koalíció – Tordai szerint nagyon erős a Tóth, Ujhelyi, Jávor-csatársor

Leadta az európai parlamenti (EP-) választáson történő induláshoz szükséges ajánlásokat a közös listát állító MSZP és Párbeszéd kedden - erről Tóth Bertalan, az MSZP elnöke és Tordai Bence, a Párbeszéd szóvivője számolt be kedden Budapesten, a Célegyenesben az egyetlen közös lista elnevezésű sajtótájékoztatójukon. Tordai szerint az úgynevezett piros-zöld-koalíció nagyon erős névsorral indul, azon ugyanis Tóth Bertalan mellett Ujhelyi István és Jávor Benedek is szerepel. A szövetség standjainál ugyanakkor nem tapasztalható nagy nyüzsgés; a figyelmetlenebbek a fővárosi helyszíneken csak nehezen vehetik észre az apró, eldugott pártlogókat, amelyeket mintha szándékosan rejtettek volna el. Az MSZP elnöke ennek ellenére úgy látja, hogy az Európai Parlamentbe bejutni szándékozó képviselő-jelöltjeik képviselhetik kizárólag Magyarország érdekeit, mert Tóth szerint erre a Fidesz már elveszítette lehetőségét.

Tóth Bertalan listavezető az ajánlóívek leadása előtt a Nemzeti Választási Iroda budapesti székhelyénél tartott sajtótájékoztatón elmondta: csaknem ötvenezer aláírást adnak le. Az MSZP elnöke, hozzátette: csütörtökig folytatják az aláírásgyűjtést, mert nagyon sokan jelezték, hogy támogatni szeretnék az úgynevezett egyetlen közös listát. Tóth szerint úgy számolnak, hogy hatvanezer aláírást adnak majd le összesen - mondta. A politikus úgy látja, hogy a közös listáról az EP szocialista, valamint zöld frakciójába bejutó képviselők egyedül képviselik majd Magyarország érdekeit, hiszen a Fidesz elveszítette ezt a lehetőséget európai néppárti tagságának felfüggesztésével.

A pártelnök hangsúlyozta: a szociális Európáért, az uniós minimálbéréért, az uniós minimális nyugdíjért, a minimális családi pótlékért küzdenek, valamint azért, hogy a minimális egészségügyi szolgáltatásokat európai szinten szabályozzák. Tordai Bence, a Párbeszéd országgyűlési képviselője közölte: a piros-zöld-koalíció nagyon erős névsorral indul, ugyanis húzónév a listán Tóth Bertalan mellett Ujhelyi István, az MSZP és Jávor Benedek, a Párbeszéd EP-képviselője is. Az MSZP-Párbeszéd közös lista képviseletet nyújt minden egyes társadalmi csoportnak – jelentette ki a Párbeszéd országgyűlési képviselője.

Forrás: MTI/PS; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.