Pesti Srácok

Fidesz: Hogyan kaphatott migránskártyát a terroristavezér, ha olyan szigorú az ellenőrzés, ahogyan a brüsszeli bizottság állítja?

Fidesz: Hogyan kaphatott migránskártyát a terroristavezér, ha olyan szigorú az ellenőrzés, ahogyan a brüsszeli bizottság állítja?

A Fidesz szerint a brüsszeli bizottságnak válaszolnia kell arra, hogyan kaphatott migránskártyát a Magyarországon elfogott szír terroristavezér, Haszan F.

Halász János, a nagyobbik kormánypárt parlamenti frakciószóvivője keddi sajtótájékoztatóján azt mondta: egyre több kérdés fogalmazódik meg a migránskártyákkal kapcsolatban, miután Brüsszel azt már elismerte, hogy Haszan F. is hozzájutott ahhoz.

- fogalmazta meg az általa legfontosabbnak ítélt kérdést.

PestiSracok facebook image

- sorolta kérdéseit.

Halász János szerint a brüsszeli bizottság eddigi nyilatkozatai egyáltalán nem megnyugtatóak, sőt, egyre inkább úgy tűnik: a migránskártyák komoly biztonsági kérdéseket vetnek fel, azok alkalmasak a migráció és a terrorizmus finanszírozására is.

A frakciószóvivő kérdést kapott Pócs János fideszes képviselő azon videójáról, amelyen az látható, hogy a politikus bezárta a kazánba egy roma alkalmazottját. Halász János kijelentette: "nem tartjuk sem szerencsésnek, sem viccesnek ezt a videót, ezt Pócs Jánossal is közöltük". Azt a választóinak kell eldöntenie, hogy mit gondolnak erről - válaszolta arra a kérdésre, nem kellene-e lemondania Pócs Jánosnak.

Forrás: MTI; Fotó: ATV