Pesti Srácok

Kunhalmi szerint a Fidesz ki akarta szórni a gyerekeket az oktatásból

Kunhalmi szerint a Fidesz ki akarta szórni a gyerekeket az oktatásból

Az MSZP-s Kunhalmi Ágnes szerint a Fidesz célja az oktatási rendszer átalakításával az volt, hogy kiszórja a gyerekeket az oktatásból.

Kunhalmi Ágnes, az ellenzéki párt választmányi elnöke kedden Budapesten, az V. kerületi Egyetem téren tartott sajtótájékoztatón elmondta: a tankötelezettség korhatárának 18 évről 16 évre csökkentésével 100 ezer gyermek került ki a közoktatásból végzettség nélkül. A szocialista országgyűlési képviselő szerint a legnagyobb problémákkal a szakképzés küzd, amelyet az elmúlt években sikerült teljes mértékben szétverni. Kunhalmi Ágnes a Szakképzés 4.0 című stratégiát ismertetve azt mondta: a szakgimnáziumi érettségi átalakításával a kormány beismeri, hogy nem lehet érettségi nélkül kiengedni a tömegeket a szakképzésből. Szerinte a tankötelezettség végzettséghez kötésével pedig azt ismerik be, hogy hiba volt a tankötelezettség korhatárának leszállítása. Elmondta: a stratégiában vannak elfogadható elemek, de tartanak attól, hogy az ahhoz kapcsolódó jogszabályokból kimaradnak majd a jótékony intézkedések. Hozzátette: nem jó, ha keretszámot határoznak meg a gimnáziumi képzésre. A szakmunkásképzés után ne szűnjön meg azt érettségi megszerzésének lehetősége nappali tagozaton, és 18 éves korig mindenkinek biztosítsák az érettségi megszerzését - szorgalmazta. Jelezte azt is: támogatják a szakszervezet azon követelését, hogy 350 ezer forint legyen a szakképzésben oktató tanárok kezdő bére.

Kálló Dániel, az MSZP európai parlamenti (EP-) képviselőjelöltje kiemelten fontosnak nevezte a nyelvtudást, de szerinte a kormány intézkedései nem segítik annak megszerzését. A magyar nyelvoktatás siralmas állapotban van, kevés a nyelvtanár, nagy létszámúak a csoportok - részletezte. A tavaly egyetemre felvételizettek 50 százalékának volt csak nyelvvizsgája - mondta, kitérve arra, hogy ma a szakképzésben tanulók 20 százalékának sikerülne a nyelvvizsga.

Volt kérdés arról, hogy Puzsér Róbert, az LMP és a Jobbik főpolgármester-jelöltje kiszállt a fővárosi előválasztásból, illetve feltételeket szabott az azon történő részvételre. Kunhalmi Ágnes hangsúlyozta: az MSZP, a DK, a Párbeszéd és a Momentum megteremtette a győzelem esélyének politikai feltételeit Budapesten; összefogásukat elvtelennek nevezni igazságtalan.

PestiSracok facebook image

- fogalmazott. Hozzátette: aki jön, az jön, aki nem, az kimarad és magára vonja a választók haragját, hiszen az LMP és a Jobbik szavazói is összefogáspártiak. Szólt arról is, hogy Vágó Gábor, az LMP listavezetője azt mondta egy tévéinterjúban: Puzsér Róbert az LMP jóváhagyása nélkül döntött, valamint pártja szeretné folytatni a tárgyalásokat.

- közölte Kunhalmi Ágnes.

Forrás: MTI; Vezető kép: Facebook

Ajánljuk még

Egy politikus fiaként nekem kétszer annyit kell teljesítenem, mint az átlagnak – Portrébeszélgetés Hoppál Hunorral (VIDEÓ!)

‎PS Riport 2023 február 25.
Beleszületett a politikába, hiszen édesapja a Fidesz országgyűlési képviselője, kultúráért felelős kormánybiztos, ennek ellenére őt a média most sokkal jobban izgatja, mint egy esetleges politikai karrier. Bár sokan azt gondolhatják, hogy éppen a családi háttér miatt számára az akadályok könnyebben átugorhatóak, éppen ellenkezőleg: mindig többet kellett teljesítenie másoknál. Ahogyan a politika iránti érdeklődését, úgy a zene iránti szeretetét is a családból hozza, ha teheti, zongora mellett kapcsol ki. Pécsett született, de tanulmányait már Budapesten végzi, és most úgy látja, hogy a jövőre vonatkozó elképzeléseit itt tudja majd megvalósítani a későbbiekben. A PS Portrék e heti műsorában Hoppál Hunorral, a Grund című műsorunk műsorvezetőjével beszélgettünk.

Kész Chicago! - Egymást dobták fel Az Akta kamerája előtt a háborúzó ercsi romák

‎PS Riport 2024 szeptember 12.
Ercsibe látogatott az Akta stábja - arra a Budapesttől fél óra távolságra fekvő településre, amit a helyi cigány családok háborúi és viselt dolgai miatt a magyar Chicagónak is tartanak. Néhány hete éppen azzal kerültek a hírekbe, hogy több tucatnyian estek egymásnak fényes nappal, puskákkal, pisztolyokkal, vascsövekkel. A történtek után a rendőrök 15 főt őrizetbe is vettek. Hogy mi történt arról merőben mást állít a két érintett népes család - mindegyik a másikat állítja be a támadónak, a felelősnek és nem csak annak. Az Akta stábját mind a két család, Baloghék és Gomanék is fogadták és beszéltek. Felvételeket, videókat adtak.