Pesti Srácok

Olcsóbb parkolási rendszert szeretne a zuglói Fidesz-frakció

Olcsóbb parkolási rendszert szeretne a zuglói Fidesz-frakció

A zuglói parkolási rendszer magas üzemeltetési költségének csökkentését várja el a polgármestertől a zuglói Fidesz-frakció - írja keddi számában a Magyar Nemzet.

A napilap Rozgonyi Zoltánt, a XIV. kerület fideszes alpolgármesterét idézve arról ír, hogy a helyi Fidesz-frakció arra is kíváncsi, hogy erre vonatkozóan milyen ajánlatot kap a kerület az egyetlen pályázótól. Az alpolgármester szerint a Zugló parkolási rendszerét szabályozó több szerződés is lejár a nyár folyamán. Mint fogalmazott, a kerületben működő parkolóórák rendkívül magas költségű (szerkezetenként jelenleg havi 69 ezer forintba kerül a műszaki üzemeltetés) működtetését szabályozó kontraktusok módosulhatnak, hiszen az új parkolási övezetek parkolóórákkal való felszerelésére és műszaki üzemeltetésére kiírt közbeszerzési eljárás hamarosan lezárul.

Rozgonyi a lapnak elmondta: lehet, hogy semmilyen, Karácsony Gergelyhez kötödő előterjesztést nem fognak támogatni Zuglóban, hiszen "a polgármester maga hangoztatja a saját, köztisztviselők által előkészített kezdeményezéseiről, hogy azok rosszak, illetve mutyi eredményei". Mindenképpen szükséges a költségek csökkentése, mert a veszteséges üzemeltetés nem elfogadható számunkra - nyilatkozta az alpolgármester. A lap felidézi, hogy Karácsony Gergely egy hete az ATV műsorában beszélt arról, hogy Zuglóban egy MSZP-Fidesz háttéralku nyomán kötöttek a kerület számára előnytelen parkolási szerződéseket. Ezeket polgármesterként ő terjesztette be, de a szavazásnál tartózkodott. A XIV. kerületben a fizetős parkolási rendszerre kiírt pályázatra ketten jelentkeztek, de az eljárás során kizárták az olcsóbb ajánlatot tevő céget, majd a drágábban dolgozó vállalkozásra bízták a parkolóautomaták telepítését és üzemeltetését.

Forrás: MTI, Magyar Nemzet; Fotó: Zuglo.blog.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!