Pesti Srácok

Engedély nélkül hajózott olasz felségvizekre a Sea Watch mentőhajója – Salvini hajthatatlan

Engedély nélkül hajózott olasz felségvizekre a Sea Watch mentőhajója – Salvini hajthatatlan

Engedély nélkül hajózott olasz felségvizekre a Sea Watch német segélyszervezet mentőhajója, fedélzetén 47 migránssal - számolt be az olasz média vasárnap.

A Sea Watch 3 elnevezésű hajó jelenleg Lampedusánál jár. Arturo Centore, a hajó kapitánya humanitárius okokra hivatkozva azt kérte az olasz hatóságoktól, hogy hadd tehesse partra utasait.

- írta a Sea Watch a Twitteren. A kapitány és a legénység jogukkal élve a legközelebbi biztonságos kikötő felé tartanak.

PestiSracok facebook image

- szögezte le Matteo Salvini olasz miniszterelnök-helyettes és belügyminiszter.

- tette hozzá a bevándorlásellenes Liga vezetője.

Egyelőre nem tudni, hogy sikerül-e megegyezésre jutni a többi európai uniós tagországgal a Sea Watch 3 fedélzetén tartózkodó migránsok befogadásáról. Az utóbbi hónapokban az Európai Unió több tagja jelezte, hogy kész menedéket nyújtani a Földközi-tengeren megmentett migránsoknak. A Sea Watch 3 hatvanöt migránst mentett ki szerdán egy gumicsónak fedélzetéről, 55 kilométerre Líbia partjaitól. Róma 18 migránsnak, hét gyereknek, hét anyának, három apának és egy sürgős orvosi ellátásra szoruló férfinak adott engedélyt arra, hogy olasz földre léphessen.

- mondta Ruben Neugebauer, a német segélyszervezet szóvivője. Neugebauer szerint a migránsok között 15 gyerek van, közülük nyolcan kísérő nélkül, továbbá két csecsemő is a hajón tartózkodik.

Forrás: MTI; Fotó: MTI

Ajánljuk még

Az RTL Klub egykori hírigazgatója tagadja, hogy büntetőeljárás folyna ellene kábítószer-kereskedelem és más bűncselekmények miatt

Forró drót 2024 november 15.
Kotroczó Róbert volt korábban az egyik legnagyobb magyarországi kereskedelmi televízió, az RTL Klub hírigazgatója, akit Ábrahám Róbert, egykori kollégánk összefüggésbe hozott az Odakint szörnyek járnak című sorozata megbotránkoztató ügyeivel. A szálak állítása szerint a volt tévéshez is elvezetnek, kábítószer-kereskedelem, ezzel összefüggő haláleset és orgiák is szóba kerültek. Kotroczó elmondta azonban, hogy nincs ellene semmilyen büntetőügy folyamatban és jogi lépéseket tervez az elhangzottak miatt.