Pesti Srácok

Fidelitas: Karácsony Gergely szabadítsa ki Zuglót a pazarló parkolási szerződésekből

Fidelitas: Karácsony Gergely szabadítsa ki Zuglót a pazarló parkolási szerződésekből

A Fidelitas felszólítja Karácsony Gergely (Párbeszéd) kerületi polgármestert, hogy szabadítsa ki Zuglót a pazarló parkolási szerződésekből - közölte a párt budapesti elnöke vasárnap a zuglói önkormányzat épülete előtt tartott sajtótájékoztatóján.

Borbély Ádám azt mondta: a kerületi jegyző leveléből az derült ki, hogy az önkormányzat maga zárta ki a felmondás lehetőségét az üzemeltetési szerződésekben, ezzel gyakorlatilag bebetonozva azokat. Felmondhatatlanná tették a konstrukciót, ami napi egymillió forint veszteséget okoz a kerületnek - tette hozzá. A Fidelitas budapesti elnöke szerint a történtek azt mutatják, hogy Karácsony Gergely még arra is alkalmatlan, hogy egy szerződést megkössön, és az ellenzéki polgármester "most sem a zuglóiak érdekeit tartotta szem előtt". A sajtótájékoztatót követően Borbély Ádám a Fidelitas tagjaival közösen az önkormányzat épülete előtt egy műanyag edénybe helyezett egy parkolási szerződéseket jelképező papírt, amelyet betonnal öntöttek ki, utalva arra, hogy a polgármester milyen helyzetbe hozta a kerületet. Azt kérte: Karácsony Gergely "vésse ki" a bebetonozott konstrukciót.

Forrás: MTI; Fotó: PS/Horváth Péter Gyula

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.