Pesti Srácok

Németh Szilárd: A Magyar Honvédség budaörsi bemutatójának egyik célja a toborzás

Németh Szilárd: A Magyar Honvédség budaörsi bemutatójának egyik célja a toborzás

A Magyar Honvédség jövő hétvégén, Budaörsön megrendezendő haditechnikai bemutatójának egyik célja a toborzás - közölte a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára csütörtökön az M1 aktuális csatornán.

Németh Szilárd azt mondta: a modern hadieszközök emberek nélkül nem használhatóak, ezért minden alkalmat megragadnak a katonák toborzására. A technikai bemutatót a honvédelem napja alkalmából rendezik május 17. és 19. között. A program első napján iskolások látogathatnak el a bemutatóra, szombaton és vasárnap pedig családi nap lesz - ismertette. Hozzátette: többek között bemutatják a Zrínyi 2026 honvédelmi és haderőfejlesztési program eddig elért eredményeit, az újak mellett pedig a régi eszközöket is meg lehet nézni. A légierő és a szárazföldi haderők egyaránt bemutatkoznak. Előbbi például helikopterekkel, utóbbi Leopard harckocsikkal is érkezik.

A parlamenti államtitkár kitért arra is, hogy újra elindult a fegyvergyártás Magyarországon. A kiskunfélegyházi gyárban jelenleg a kézifegyverek összeszerelése tart, a gyártás a második félévtől kezdődik. Az itt készített fegyverekkel elsősorban a honvédséget, rendőrséget, börtönőröket, pénzügyőröket szerelik fel - tudatta. Németh Szilárd a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában arról beszélt, hogy a jövő hétvégi programon többek között lövészeti, járőr és kutyás bemutatókat tartanak, emellett díszelgés és katonazenekar is lesz, a fegyvereket pedig töltetlenül kézbe is lehet majd venni.

Forrás: MTI; Fotó: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.