Pesti Srácok

Ujhelyi szerint "anyaszomorító" kormányzás folyik

Ujhelyi szerint "anyaszomorító" kormányzás folyik

"Anyaszomorító" kormányzás folyik ma Magyarországon, családok százezrei tapasztalják ugyanis, hogy az "elitista, jobboldali, nacionalista kormányzat" csak saját holdudvarát és a társadalom elitjét támogatja - mondta Ujhelyi István, az MSZP-Párbeszéd szövetség európai parlamenti (EP-) képviselőjelöltje vasárnap Budapesten, sajtótájékoztatón.

A szocialista politikus hangsúlyozta: olyan jövőt követelnek, amelyben minden magyar gyermek boldog családba születhet.

- tette hozzá. Ujhelyi István azt mondta: ma minden hatodik gyermek külföldre, Nyugat-Európába vándorolt családokban születik, ezért programjukban külön követeléseket fogalmaztak meg a magyar kormánynak és az uniónak, hogy minél több, az országot kényszerűségből elhagyó magyart visszacsábíthassanak.

PestiSracok facebook image

Szabó Tímea, a Párbeszéd társelnöke a sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: hitelből, új autótól, "egy adósságcsapdába való becsalogatásból nem fognak gyerekek születni Magyarországon", ezekkel csak "újabb tragédiákat" okoz majd a kormány.

- mondta a Párbeszéd politikusa, hozzátéve: indítványaikat újra az Országgyűlés elé terjesztik. Szabó Tímea emlékeztetett: előterjesztésükben duplájára emelnék a családi pótlékot, azonnal bővítenék a szociális bérlakásszektort, egyenlővé tennék a nők és férfiak bérezését, továbbá növelnék a nők munkahelyeinek biztonságát és a bölcsődei férőhelyek számát is.

Forrás/fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!