Pesti Srácok

Akcióban a meleglobbi: szivárványos matricával jelezhetik a vendéglátósok, hogy nem kirekesztők

Akcióban a meleglobbi: szivárványos matricával jelezhetik a vendéglátósok, hogy nem kirekesztők

Meleglobbi nem létezik. Ja, de igen. Erre utal az a kezdeményezés, amelynek keretein belül a budapesti vendéglátóhelyek, turisztikai szolgáltatók és vállalkozások szivárványos matricával jelezhetik, hogy mindenki számára nyitva áll az ajtajuk. Valószínűleg a “mindenki” kategóriába nem tartoznak bele a Fidesz-szavazók, vagy azok, akik egyetértenek a kormány családvédelmi akciótervével, hiszen tudjuk: a “mindenki” mindenkit jelent, kivéve, akit nem. Szerkesztőségünk egyébként nem tud olyan esetről, hogy eddig bármikor megkérdezték volna a bejáratnál, hogy ki milyen nemhez vonzódik.

Hiánypótló segítséget szeretne nyújtani a Budapestre látogató külföldi LMBTQ-utazóknak (mert már nemcsak sima utazók vannak, hanem vannak védett utazók is) a Humen Travel Turisztikai Egyesület, amely azt találta ki, hogy a budapesti vendéglátóhelyek, turisztikai szolgáltatók és vállalkozások szivárványos matricával jelezhetik, hogy bárki számára nyitva állnak. Egyelőre 50 helyen lesz látható a matrica, de a WeLoveBudapest cikke szerint az ötletgazdák kétszáz helyet szeretnének bevonni a programba. A kezdeményezést akár figyelmesnek, aranyosnak is lehetne nevezni, de félő, hogy hamarosan azokat a helyeket, amelyek nem tesznek ki ilyesmit, megbélyegzőnek, kirekesztőnek és populistának kiáltják majd ki, a tulajdonosok pedig komoly zaklatásra számíthanak.

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!