Pesti Srácok

Egy utassal szelfizhetett a Viking kapitánya a Hableánnyal való ütközéskor

Egy utassal szelfizhetett a Viking kapitánya a Hableánnyal való ütközéskor

Cserbenhagyás és segítségnyújtás elmulasztása miatt is nyomoz a rendőrség a 28 áldozatot követelő, május 29-én történt dunai hajókatasztrófa kapcsán - írja a Magyar Nemzet egy több nyomozásra rálátó informátorára hivatkozva. A lap szerint a Viking szállodahajó utasai kihallgatásuk során több olyan részletről is beszámoltak, ami az ukrán kapitány felelősségét igazolja. Többek között felmerült, hogy Jurij C. éppen az egyik utassal szelfizett a Hableánnyal való ütközéskor. A balesetet is az utasok észlelték és ők kiabáltak a kapitánynak; ezután visszatolattak, de néhány másodperc múlva már hajóztak is tovább a Dunán.

A Magyar Nemzet emlékeztet, hogy a BRFK a katasztrófa éjszakáján létrehozott nyomozócsoporttal, összesen 60 rendőrrel vizsgálja a baleset körülményeit, a nyomozást pedig a Fővárosi Főügyészség öt ügyészből álló különleges csoportja felügyeli, irányítja. A Viking utasait már a baleset éjszakáján tolmáccsal hallgatták ki. Az utasok a lap információi szerint arról számoltak be, hogy ők észleleték az ütközést és kiabáltak a kapitánynak. Ezután tolattak vissza, majd néhány másodperc után elhajóztak a Dunán felfelé. Amennyiben ez így történt, akkor a kapitány egyáltalán nem látta a katasztrófát, nem észlelte az ütközést - fogalmaz a Magyar Nemzet cikke, majd azt is hangsúlyozza, hogy a mai napig nem érték el a halálos tömegszerencsétlenséget okozó vízi közlekedés gondatlan veszélyeztetésével gyanúsított ukrán kapitány ügyvédjét. Ezért nem tudták megkérdezni tőle, hogy védence az ütközés pillanatában valóban szelfizett-e a mobiltelefonjával utasai egyikével, mint ahogy az felmerült. Az önfotózás mindenesetre magyarázat lehet arra a fővárosi főügyészségi közlésre, miszerint a kapitány a katasztrófa után mobiltelefonjáról adatokat törölt. A fentiek tükrében az is érthetővé válik, hogy miért rendelt ki a nyomozóhatóság szemész orvosszakértőt is a vizsgálat során - jegyzik meg. Egy ilyen látásvizsgálat során ugyanis a szemésznek a kapitány látásélességét kell véleményeznie, illetve hogy a kormányállásból láthatta-e egyáltalán a Sigyn előtt-mellett haladó Hableányt, amennyiben a haladási utat nézte és nem szelfizett.

A Magyar Nemzet a nyomozásra kívülről rálátó forrásaira hivatkozva azt is megjegyzi, hogy bár jelenleg gondatlan bűncselekménnyel gyanúsítják a kapitányt, ha a nyomozás során bizonyítást nyer a cserbenhagyás, illetve a segítségnyújtás elmulasztása, akkor az tovább súlyosítja Jurij C. helyzetét. A büntető törvénykönyv szerint ha a közlekedési balesettel érintett jármű vezetője a helyszínről eltávozik, mielőtt meggyőződne arról, hogy valaki megsérült-e, illetve az életét vagy testi épségét közvetlenül fenyegető veszély miatt segítségnyújtásra szorul-e, cserbenhagyást követ el.

A Magyar Nemzet számításai szerint ha vádemelésig jut az ügy, illetve bíróság előtt bizonyítást nyer a kapitány bűnössége, úgy akár 7 év börtönbüntetésre is számíthat. A halálos tömegszerencsétlenséget okozó vízi közlekedés gondatlan veszélyeztetése minimum két, maximum nyolc év szabadságvesztést eredményezhet, ám a bírói gyakorlat szerint a közarányos büntetés feletti, öt-hat éves szabadságvesztésre lehet számítani. Ha megáll a cserbenhagyás, illetve segítségnyújtás elmulasztása is, az halmazati büntetésként további egy évet jelent a büntetési tételben.

PestiSracok facebook image

Forrás: Magyar Nemzet; Vezető kép: MTI

Ajánljuk még

Évek óta nyomasztanak bennünket a Birodalom tényellenőrei, de a Századvég most visszavág nekik (Polbeat-videó)

‎Polbeat 2025 március 14.
Egyfajta kifordított A Birodalom visszavágnak lehetünk szemtanúi, hiszen a Századvég új Tényellenőr.hu-ja épp a birodalomnak vág vissza - vezette fel a legutóbbi Polbeat-beszélgetést Huth Gergely, aki Both Hunort, az új elemző csapat és internetes portál vezetőjét, illetve Béky Zoltánt, a Századvég vezető jogászát kérdezte, Stefka István közreműködésével. Both elmagyarázta: a globalista erők épphogy az álhírek terjesztéséhez használják a fizetett "tényellenőr csapataikat" és elég nagy sikerrel jártak világszerte a negatív kampányaikkal, hangulatkeltéseikkel. E fegyverük kifejezetten a nemzeti szuverenitás megtámadására irányult, de "most ellenük fordítjuk azt."

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.