Pesti Srácok

Mandátumbecslés: Az Európai Néppárt és az európai szocik frakciója lenne a Brexit fő nyertese

Mandátumbecslés: Az Európai Néppárt és az európai szocik frakciója lenne a Brexit fő nyertese

Az Európai Néppárt (EPP) és a Szocialisták és Demokraták Progresszív Szövetsége (S&D) lenne a legnagyobb nyertese az Egyesült Királyság uniós kilépése miatti változásoknak az Európai Parlamentben (EP) - írták a Politico által csütörtökön ismertetett mandátumbecslésben.

A brüsszeli híroldal közzétette az EP arra vonatkozó belső előrejelzését, hogy miként fest majd a parlamenti patkó a szigetország várható kiválása, vagyis a brit képviselők távozása után. A testület az újabb ciklus elején továbbra is 751 tagú lesz, a 73 brit képviselő azonban távozni fog, és ezzel párhuzamosan mintegy kéttucatnyi helyet kiosztanak 14 eddig alulreprezentált tagállam - például Franciaország, Olaszország, Spanyolország - között, így végül 705 főre csökken a létszám. Ennek a konstellációnak az EPP és az S&D frakciója lenne a legnagyobb nyertese a Politico szerint; előbbinek a jelenleg várható 179 helyett 183 mandátum jutna, utóbbinak pedig 153 helyett 147 (a számszerű csökkentés ellenére a kisebb létszámú testületben nagyobb arányban lesz jelen).

A liberálisok (ALDE) Emmanuel Macron francia elnök pártjával kiegészülve 94 helyet szerezhetnek, ami nem pusztán számszerűen, hanem arányaiban is kevesebb a most előre jelzett 106-nál. A zöldek 74 helyett 68 mandátumra esélyesek, míg a korábban harmadik legnépesebb képviselőcsoportnak számító Európai Konzervatívok és Reformerek (ECR) 64 helyett 62-re.

Az olasz Liga vezette Szabadság és Nemzetek Európája (ENF) frakciónak 58 helyett 60 tagja lesz, a patkó bal szélén ülő Egyesült Európai Baloldal - Északi Zöld Baloldalnak (GUE-NGL) változatlanul 38, a főként az olasz Öt Csillag Mozgalom és a brit Brexit Párt alkotta szövetségnek, a Szabadság és Közvetlen Demokrácia Európája (EFDD) néven működő csoportnak pedig 54 helyett 25. Utóbbi lesz az átalakulás legnagyobb vesztese. Kilenc helyett várhatóan hat képviselő lesz független, az "egyéb" kategóriába pedig 16 helyett 22 politikust soroltak be; róluk egyelőre nem tudni, hogy csatlakoznak-e valamelyik frakcióhoz.

PestiSracok facebook image

Eddig az EPP-nek 217, az S&D-nek 186, az ECR-nek 75, az ALDE-nak 68, a zöldeknek és a GUE-NGL-nek 52, az EFDD-nek 41, az ENF-nek 37 képviselője volt.

Forrás/fotó: MTI

Ajánljuk még

Évek óta nyomasztanak bennünket a Birodalom tényellenőrei, de a Századvég most visszavág nekik (Polbeat-videó)

‎Polbeat 2025 március 14.
Egyfajta kifordított A Birodalom visszavágnak lehetünk szemtanúi, hiszen a Századvég új Tényellenőr.hu-ja épp a birodalomnak vág vissza - vezette fel a legutóbbi Polbeat-beszélgetést Huth Gergely, aki Both Hunort, az új elemző csapat és internetes portál vezetőjét, illetve Béky Zoltánt, a Századvég vezető jogászát kérdezte, Stefka István közreműködésével. Both elmagyarázta: a globalista erők épphogy az álhírek terjesztéséhez használják a fizetett "tényellenőr csapataikat" és elég nagy sikerrel jártak világszerte a negatív kampányaikkal, hangulatkeltéseikkel. E fegyverük kifejezetten a nemzeti szuverenitás megtámadására irányult, de "most ellenük fordítjuk azt."

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.