Pesti Srácok

Óceánjáró ütközött egy szállodahajónak Velencében (Videók!)

Óceánjáró ütközött egy szállodahajónak Velencében (Videók!)

Az Opera nevű hatalmas óceánjáró vasárnap reggel érkezett Velence kikötőjébe, és motorhiba miatt nem tudott megállni - a kapitány csak a dudát tudta nyomni, mialatt járműve óriási tömegével megállíthatatlanul nyomult a másik hajó és a part felé. Az MSC Opera óceánjárót két vontatóhajó húzta vasárnap reggel a Giudecca-csatornában, ám egy meghibásodás miatt (ennek okáról később a vontatóhajós cég számolt be) a hajó elszabadult, és nyolc óra körül nekiütközött a kikötőben álló River Countless nevű turistahajónak. Ezen százharminc ember volt, az ütközéskor néhányan a vízbe estek - számol be az Infostart.

A balesetet még úgy sem sikerült elkerülni, hogy az Opera kapitánya tíz perce dudált, mire a parthoz ért volna. A kikötőöböl tele volt hajókkal, mert most rendezik a "Marriage to the sea" nevű hagyományos velencei ünnepséget - írta a La Repubblica. Az MSC hajótársaság közleményében hangsúlyozta: már tart a vizsgálat, ami megállapítja, milyen hiba vezetett a sajnálatos eseményhez. Mindenben együttműködnek a helyi hatóságokkal - hangsúlyozták. Az Infostart azt írja, hogy az óceánjárót vontató hajókat üzemeltető társaság vezetője, Davide Calderan közölte, hogy a hajó kapitánya motorhibáról számolt be, a motor ráadásul sebességben vált irányíthatatlanná. A két vontatóhajó megpróbálta megállítani az óriást, de a vontatókábel elszakadt - tette hozzá.

A Twitteren több videót is közzétettek az esetről:

https://twitter.com/tancredipalmeri/status/1135124418622054404

PestiSracok facebook image

Számos szervezet tiltakozik az ellen, hogy az óriási óceánjárók bemehessenek Velencébe - a vasárnapi eset nyomán még hevesebb lett az amúgy is épp aktuális vita. Az UNESCO ugyanis nemrég pozitívan nyilatkozott az óceánjárók bennmaradásának egyik tervéről. A vasárnapi incidens után Danilo Toninelli infrasturktúráért és közlekedésért felelős miniszter azt írta a Twitteren, hogy most már végképp bebizonyosodott, hogy az óriáshajókat ki kell tiltani a Giudecca-csatornából. Velence polgármestere, Luigi Brugnaro a Vittorio Emanuele-csatorna megnyitását sürgette, hogy velencei kikötő azon az úton is elérhető legyen.

https://twitter.com/tancredipalmeri/status/1135108178616692736

Forrás: Infostart; Fotó: Manuel Silvestri/Reuters

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.