Pesti Srácok

Székházmutyi? Az MSZP szocialistaközeli cégtől bérli a Villányi úti pártközpontot

Székházmutyi? Az MSZP szocialistaközeli cégtől bérli a Villányi úti pártközpontot

A parlament hivatalos honlapján közzétett nyilvános szerződések között felbukkant egy érdekes tétel: május végén az MSZP országgyűlési képviselőcsoportja bérleti szerződést kötött a párthoz ezer szállal kötődő Sapienza Plus Kft.-vel a Villányi úti központ egyes helyiségeinek kizárólagos használatáért - írja az Origo. Az összeg elenyésző, a tárgy fontossága azonban nem: a szocialisták mindössze 6,5 millió forintot fizetnek ezért az április és december közötti időszakra. Nagyon úgy néz ki, hogy haveri alapon megy az üzlet Tóth Bertalanéknál.

A Villányi úti pártközpont története tökéletesen szimbolizálja az MSZP jelenét. Az épületkomplexumba való beköltözést - közvetlenül megválasztását követően - Tóth Bertalan pártelnök vetette fel, aki azt tűzte ki célul, hogy itt "működjön majd az elnökség, a választmány". A projekt azonban folyamatosan csúszott; nem könnyítette meg a terv megvalósulását, hogy időközben olyan hírekről lehetett hallani, miszerint az elnökség az anyagi problémák miatt megszabadulna a párt tulajdonában lévő, értékesebb ingatlanoktól, így a Villányi úti központtól is. Mint utóbb kiderült, erre nem került sor, sőt, a napokban egy érdekes tétel bukkant fel a parlament honlapján közzétett nyilvános szerződések között. Haveri zsebbe megy a székházpénz, május 27-én ugyanis az MSZP-frakció bérleti szerződést kötött a Villányi úti komplexumra.

Forrás: Origo

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!