Pesti Srácok

A Kanári-szigetekről ingázik a parlamentbe az MSZP volt elnöke

A Kanári-szigetekről ingázik a parlamentbe az MSZP volt elnöke

A Kanári-szigetekre, Tenerifére költözött ki tavaly ősszel a családjával Tóbiás József, az MSZP volt elnöke - írja a Blikk.

A lap azt írja, hogy az Atlanti-óceánon fekvő egzotikus szigeteken töltött mindennapjaikról felesége, Rába Tímea, az egykori szépségkirálynő tudósít rendszeresen a közösségi oldalaikon. Ezek szerint remekül érzik magukat, sikerült beilleszkedniük, és a képek alapján gyönyörű helyen élhetnek, ráadásul sokat vannak az óceánparton, pálmafák alatt. A Blikk részletezi, hogy Tóbiás nem szakított meg minden szálat Magyarországgal, mivel továbbra is parlamenti képviselőként dolgozik. Azonban nem olyan aktív, mint régen: ebben a ciklusban mindössze három ülésnapon szólalt fel, és nem sok iromány fűződik a nevéhez, amióta kiköltözött. Április elejétől tagja a törvényalkotási bizottságnak: ott a jegyzőkönyvek szerint csak egy ülésen tudott jelen lenni a nyolcból, de akkor sem szólt hozzá a vitához. Az 1,38 milliós képviselői tiszteletdíja viszont jól jöhet Tenerifén is, ám utazási és lakhatási támogatás nem jár neki a hatalmas távolság ellenére sem.

Tóbiás a Blikk megkeresésére azt mondta, hogy fia légúti problémái miatt, orvosi javaslatra költöztek olyan helyre, ahol nincs pollen, por és egyéb allergén anyagok. Tóbiás egyébként elmondása szerint két- vagy háromhetente repül Budapestre, a parlamenti menetrendnek megfelelően. Hozzátette: bérlik a lakást, nem vették meg, ő pedig spanyolul tanul. A Blikk emlékeztet arra, hogy Tenerifén a bérleti árak nagyjából a budapestivel vannak egy szinten, a hirdetések szerint ezer euróért (320 ezer forint) már egész szép ingatlanokat lehet bérelni. Az árszínvonalat tekintve jobb a helyzet, mint itt, mivel az áfakulcs csupán 2-8 százalék. Csak az utazás nehézkes: 5-6 óra Budapestre a repülőút, és átlagosan százezer forintba kerül.

Cikkünk megjelenését követően Tóbiás József a Hírklikknek azt mondta, hogy sem a családja, sem ő nem adta fel a magyarországi életüket, itt élnek. Az ellenzéki politikus hangsúlyozta: a gyermeke légúti betegségéből kifolyólag családja átmenetileg külföldön tartózkodik, és ő látogatóba megy hozzájuk.

PestiSracok facebook image

- fogalmazott.

Tóbiás 2014 júliusában a Magyar Nemzetnek elismerte, hogy 2003 óta Érden lakik; ennek ellenére nyíregyházi állandó lakcíme alapján utazási költségtérítést is felvett az Országgyűléstől, amelynek összege – az Országgyűlési sajtóiroda kimutatása szerint – 11 év alatt elérte az ötvenmillió forintot. Az MSZP szerint „Tóbiás József minden vonatkozó jogszabályt betartott” az ügyben.

Ha kíváncsi arra, milyen paradicsomi körülmények között, hol él pontosan most Tóbiás József, kattintson a Blikk oldalára!

Forrás: Blikk; Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!