Pesti Srácok

17 migráns próbált illegálisan Magyarország területére jutni a hétvégén

17 migráns próbált illegálisan Magyarország területére jutni a hétvégén

Jogellenesen próbált meg bejutni az országba 16 migráns Matty térségében vasárnap – közölte honlapján a rendőrség. Csongrád megyében egyedül próbálkozott egy férfi, aki magát koszovói állampolgárnak vallotta.

A rendőrök 2019. augusztus 11-én 22 óra 5 perckor 16 illegális migránst tartóztattak fel Matty térségében. A férfiakból álló csoport tagjai afgán állampolgároknak vallották magukat. A migránsok sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét nem tudták hitelt érdemlően igazolni. Velük szemben az intézkedések folyamatban vannak – olvasható a police.hu-n.

A rendőrség egy másik közleménye szerint Röszkénél magányos migránst fogtak. A járőrök 2019. augusztus 12-én 0 óra 20 perckor egy határsértőt tartóztattak fel Röszke közigazgatási területén. Ellenőrzése során a férfi koszovói állampolgárnak vallotta magát, azonban magyarországi tartózkodása jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudta igazolni – fogalmaznak. A rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően az illegális migránst visszakísérték az ideiglenes biztonsági határzárhoz.

Forrás: police.hu; Vezető kép: MTI/Sóki Tamás

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!