Pesti Srácok

Az antiszemita botrányairól ismertté vált jobbikos az ellenzék közös jelöltje Debrecenben

Az antiszemita botrányairól ismertté vált jobbikos az ellenzék közös jelöltje Debrecenben

Elindul az önkormányzati választáson a Jobbik antiszemita botrányairól elhíresült, volt országgyűlési képviselője – értesült az M1 Híradója. Mint ismert: Kulcsár Gergely volt az, aki beleköpött a holokauszt áldozatainak emléket állító cipők egyikébe, később pedig „kamukausztnak” nevezte a holokausztot. Kulcsár Gergely most a Jobbik, az LMP és a Momentum közös képviselőjelöltje Debrecenben. A Jobbik szerint Kulcsár Gergely ügye elévült, a Momentum pedig egyszerűen letagadta, hogy támogatják a politikust – közölte az M1 Híradója.

Budapest egyik leghíresebb holokauszt-emlékművébe köpött bele korábban a jobbikos Kulcsár Gergely. Akkor nyilvánosságra került egy kép és egy feltételezhetően a Jobbik tagjainak szánt e-mail is, amelyben arról írtak: „Kulcsár Gergely egy kis feltöltődésre vágyott és meglátogatta a Duna-parton a képen látható vidám helyet”. A Jobbik vezetése akkor úgy reagált: Kulcsár Gergely, aki akkoriban a Jobbik országgyűlési képviselője volt, hirtelen felindulásból tette, amit tett, és azóta megbánta. Csakhogy Kulcsár Gergelynek azóta is volt antiszemita megnyilvánulása. Egy évvel később frakciótársainak írt levelében „biboldó bérencnek” nevezte azokat a pártokat, akik hajlandóak megemlékezni a zsidó áldozatokról, sorai zárásaként pedig a holokausztot „kamukausztnak” nevezte. A levélnek akkor semmilyen következménye nem lett, azonban miután nyilvánosságra kerültek a holokauszt-emlékműnél történtek, Kulcsár Gergely egy időre háttérbe vonult. Idén januárban visszatért, a Jobbik észak-magyarországi szervezeteinek regionális igazgatója lett. Néhány napja pedig Kulcsár Gergely már ott volt az ellenzék debreceni jelöltjei között; az antiszemita botrányairól híres politikust az LMP, a Momentum és a Jobbik közösen indítja képviselőjelöltnek. A Momentum szerint nekik nincsenek antiszemita jelöltjeik. Arra a kérdésre viszont már nem kapott választ az M1, hogyan lehetséges az, hogy Kulcsár Gergely az ő jelöltjükként indul az önkormányzati választáson.

Forrás: Híradó.hu; Fotó: MTI

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.