Pesti Srácok

Ökológiai szégyendíjra jelölték a svájci levegő ázsiai exportját

Ökológiai szégyendíjra jelölték a svájci levegő ázsiai exportját

A "különösen abszurd szállítás" díjára jelölte egy svájci egyesület a dobozolt svájci levegő ázsiai exportját. A dobozba zárt alpesi levegőt a Swiss Air Deluxe cég szállítja Ázsiába, ezen belül például Thaiföldre, csaknem 20 ezer kilométeres távolságra – közölte hétfőn az Alpok-Kezdeményezés nevű civil szervezet, amely a környezetkárosító áruszállítás ellen küzd.

Az ökológiai szégyendíjra jelölte az egyesület a Migros áruházláncot is az 1500 kilométeren át utaztatott norvég ásványvíz árusításáért. Versenyben van a kétes értékű díjra az Aldi áruházlánc is egy olyan holland sertéshúsféleségért, amelyet Olaszországban dolgoznak fel, majd Ausztriában csomagolnak, mielőtt a svájci boltokba kerül. A kipellengérezett vállalatok higgadtan vették tudomásul a jelölést, és azt állítják: csak "optimalizálják" a meglévő szállítási kapacitásokat.

A Swiss Air Deluxe azt állítja, hogy "a tüdőre, a szívre és potenciára is jótékony hatást gyakorló" svájci alpesi levegőt Ázsiába kihasználatlanul visszatérő hajókon szállítják, másfelől reklámot csapnak Svájcnak, mint márkanévnek. A dobozos hegyi levegőt egyfajta légzőmaszkkal vehetik magukhoz a szennyezett levegőjű ázsiai nagyvárosok lakói. A Voss norvég ásványvíz importjával "vádolt" Migros áruházlánc azzal védekezik, hogy az általa árusított ásványvizek 60 százaléka hazai forrásokból származik. Az Aldi védekezésképpen azt közölte: igyekszik úgy megszervezni a logisztikát, hogy a lehető legkevesebb szállítóeszközre legyen szükség, és a termékek a lehető leghamarabb célhoz érjenek.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/KEYSTONE/Salvatore Di Nolfi

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!