Pesti Srácok

A "Hol vagy, Kajla?" programnak köszönhetően sokat utaztak a magyar családok

A "Hol vagy, Kajla?" programnak köszönhetően sokat utaztak a magyar családok

Népszerűnek minősítette a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) a nyári szünetben futó “Hol vagy, Kajla?” programot, amelynek keretében 200 ezer pecsétet gyűjtöttek és 10 millió kilométert vonatoztak a gyerekek.

Az ügynökség az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint gyerekek tízezrei vettek részt a programban, amelynek célja az volt, hogy a lehető legtöbb általános iskolás megismerje és családjukkal beutazhassa Magyarországot, minél több élményt gyűjtve a nyári iskolai szünetben. A gyerekek 370 helyen szerezhettek pecséteket nyári utazásaik során különböző magyarországi látnivalóknál, “Kajla útlevelükbe” összesen 200 ezer pecsétet gyűjtöttek össze, 50 ezer ingyenesen feladható képeslapot kaptak. Az utazást megkönnyítve júliustól a “Kajla útlevéllel” az alsó tagozatos diákok ingyen, kísérőik pedig kedvezményesen utazhattak a MÁV és a GYSEV vonalain, illetve a Mahart és a Bahart egyes járatain. Július 1-jétől augusztus 31-ig a vasúton összesen több, mint 100 ezer ingyenes “Kajla jeggyel” 10 millió utaskilométert tettek meg a családok, a Mahart és Bahart hajójáratain pedig 6100 ingyenes utazást tettek a Dunán és a Balatonon. A programhoz készült egy mobilalkalmazás is, amelyet csaknem 80 ezren töltöttek le; ennek segítségével a gyerekek megyénként két-két nevezetességet ismerhettek meg készségfejlesztő és ismeretterjesztő játékokon, videókon keresztül. Júniusban két hétvégén keresztül várta “Kajla sátor” játékokkal és ajándékokkal a diákokat a Gyerekszigeten, a Formula-1-es Magyar Nagydíj alatt a Nagycsaládosok Országos Egyesületének közreműködésével pedig a pénteki szabadedzésen több, mint 55 család több, mint 250 tagja vehetett részt ingyenesen “Kajla útlevéllel”.

Forrás: MTI; Fotó: Magyar Turisztikai Ügynökség

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.