Pesti Srácok

Az alkalmatlan Karácsony ismét másra mutogat: a kormány szerinte zsarolással próbálja megfélemlíteni a fővárosiakat

Az alkalmatlan Karácsony ismét másra mutogat: a kormány szerinte zsarolással próbálja megfélemlíteni a fővárosiakat

Útszéli zsarolásnak tartja és a leghatározottabban visszautasítja Karácsony Gergely, az ellenzéki pártok főpolgármester-jelöltje, hogy a kormány azzal próbálja megfélemlíteni a fővárosiakat, hogy ha nem a jelenlegi főpolgármester, Tarlós István nyer az októberi önkormányzati választáson, akkor érvényét veszíti a Budapest-megállapodás.

Karácsony Gergely szerdán, Budapesten, a XIII. kerületi Visegrádi utcai Egészségközpont előtt felidézte, hogy Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter a napokban arról beszélt, hogy a tavalyi év végén a kormány és a főváros között született megállapodását Orbán Viktor magánemberként kötötte meg, és ha nem a Fidesz jelöltje nyer, akkor semmissé válik. Az ellenzéki jelölt közölte: arra biztatja a budapestieket, hogy ne engedjenek a zsarolásnak. Hozzátette: a kormánynak nem azért kell támogatnia Budapestet, mert a főváros a Fideszre szavaz, hanem azért, mert az a nemzet fővárosa. Karácsony Gergely a leghatározottabban felszólította Tarlós Istvánt: kérje ki a maga és a budapestiek nevében, hogy a kormány így áll a fővároshoz.

– sorolta kérdéseit. Elmondta: ha főpolgármester lesz, akkor véget vet a paktumpolitizálásnak, és az lesz a feladata, hogy minden budapestit képviselve leüljön a tárgyalóasztalhoz mindenkivel.

PestiSracok facebook image

– jegyezte meg.

A főpolgármester-jelölt beszélt arról is, hogy zajlik a "Stadion Stop" aláírásgyűjtésük annak érdekében, hogy stadionok helyett az egészségügyet fejlesszék. Kitért arra, hogy a Visegrádi utcai Egészségközpontnak a kerület vezetése saját forrásból biztosította a CT- és MR-készülékekhez szükséges forrásokat. Arra a kérdésre, hogy Tarlós István szerint nincs akadálya a főpolgármester-jelölti vitának, de az ügyben az ellenzéknél pattog a labda, Karácsony Gergely úgy fogalmazott: "halleluja", legyen vita, neki nincsenek feltételei.

– tette hozzá, jelezve: a vita ügyében a nap folyamán levelet ír a főpolgármesternek. Kapott kérdést arról, hogy a Magyar Nemzet birtokába jutott egy újabb fénykép a VIII. kerületi tiltott választói adatbázis-építésről. A jelölt kijelentette: tűzbe tenné a kezét a kerületi kampánycsapatért, állnak a vizsgálat elé, ki fog derülni, hogy semmilyen jogszabálysértés nem történik. Szerinte a fénykép semmit nem bizonyít. A zuglói ügyeket, a kerület gazdálkodását firtató kérdésre azt mondta: Zuglónak nincs adóssága, nem is kérték a kormányhivatal engedélyét a hitelfelvételhez. A sajtótájékoztatón jelen volt Tóth József, a XIII. kerület szocialista polgármestere is.

Forrás: MTI; Fotó: MTI

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.