Pesti Srácok

Petíció az Asperger-szindrómás Greta Thunberg kihasználása ellen

Petíció az Asperger-szindrómás Greta Thunberg kihasználása ellen

Petíciót indítottak Greta Thunberg svéd klímaaktivista manipulálása és kizsákmányolása ellen. A felhívás indítója, Gregory Roose francia jobboldali gondolkodó a V4NA-nak elmondta: szerinte a tizenhat éves, Asperger-szindrómás lányt bizonyos érdekcsoportok politikai és gazdasági haszonszerzés céljából kihasználják, és ezzel veszélyeztetik testi és lelki épségét. A petíciót már több ezren aláírták. Thunberg egyébként részt vesz az ENSZ jövő heti klímacsúcsán New Yorkban.

Greta Thunberg svéd diáklány tavaly augusztusban, tizenöt évesen kezdett sztrájkolni Stockholmban a parlament lépcsőjén azért, hogy a politikusok és döntéshozók tegyenek többet a klímavédelemért. Demonstrációját minden héten pénteken megismételte: olyankor iskolába sem ment, így hívta fel ügyére a figyelmet. Az Asperger-szindrómás lány akciójából azóta mozgalom lett: Greta felszólalt a davosi Világgazdasági Fórumon, az Európai Parlamentben és az Amerikai Egyesült Államok Kongresszusában is, iskolába pedig klímaaktivista elfoglaltságai miatt jelenleg nem jár. Az ügy túlexponálása volt az oka annak, hogy elindították a petíciót Greta Thunberg manipulálása ellen a change.org weboldalon – mondta el a V4NA-nak a kezdeményező, Gregory Roose, aki úgy véli, hogy a fiatal lány környezetvédelmi aktivista szülei tétlenül nézik, amint lányuk saját fizikai és mentális egészségének kárára cselekszik – írta az Origo.

– mondta el Gregory Roose a V4NA-nak. Kifejtette, hogy a Greta Thunberg-imázs egy figyelemre méltó marketingtermék, a davosi világgazdasági fórumon működő Davos Fórum által működtetett eszköz. Ez a jelenség nem egy spontán, népszerű megnyilvánulásból származik, amely kilépne a politikai és gazdasági ellenőrzés alól, hanem egy olyan gazdasági törekvés eredménye, amelyet a politika közvetít.

PestiSracok facebook image

Az egész nyugati társadalmat manipulálják

Roose szerint a Greta-jelenség varázsa abban áll, hogy a tömeg elhiszi, hogy egy tizenhat éves lánynak ereje, hangja, hatalma lehet.

– tette fel a sokakat feszítő kérdéseket Roose, aki szerint azonban a lány csupán a világszintű hisztériakeltés eszköze, és megkérdőjelezhető a Greta által képviselt ökológiai csata hitelessége.

– boncolgatta a kérdést Roose, aki úgy látja, Greta Thunberg manipulálásával a teljes nyugati társadalmat akarják manipulálni.

– írta Gregory Roose.

Greta története vs. ENSZ-egyezmény a gyermekek kizsákmányolásáról

A petíció szövege rámutat arra, hogy Svédország elsőként ratifikálta az ENSZ közgyűlése által is elfogadott nemzetközi egyezményt a gyermekek jogairól, ezt azonban Greta Thunberg esetében nem tartják be. A petíció kiemeli a 32. cikkelyt, melyben az elfogadó országok elismerik a gyermeknek a gazdasági kizsákmányolással szembeni védelemhez való jogát, és hogy egy gyermek nem végezhet olyan munkát, mely veszélyezteti oktatását, károsíthatja egészségét vagy testi fejlődését mentális, szellemi, erkölcsi vagy társadalmi szempontból. A petíciót indító Roose szerint most nincsenek biztosítva a kislány jogai, ezért felszólította az ENSZ közgyűlését és Svédországot, hogy tegyen meg mindent Greta Thunberg jogainak védelméért az egyezmény alapján.

Thunberg nem több, mint PR-termék

A petíció, amelyet már több ezren írtak alá, arra is felhívja a figyelmet, hogy a Greta-jelenség hátterében egy svéd PR-szakember, bizonyos Ingmar Rentzhog áll, aki részt vesz a zöld kapitalizmus fejlesztésében. Ingmar Rentzhogról és a Greta Thunberg mögött álló lobbihálózatról a Standpoint brit hetilap írt részletes cikket. Ebből kiderül, hogy Greta felfedezője, Rentzhog, és sajtófőnöke, Daniel Donner milyen lobbiszervezetekkel és energetikai cégekkel állnak kapcsolatban. A Greta-jelenség magához vonzotta a zöldlobbistákat, PR-szélhámosokat, öko-akadémikusokat és egy agytrösztöt, amit egy jómódú svéd szociáldemokrata exminiszter alapított, aki jó kapcsolatokat ápol az ország energiavállalataival – összegezte a brit lap.

Forrás: Origo; Fotó: MTI/EPA/Patrick Seeger

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.