Pesti Srácok

Szijjártó: Versenyképes a magyar élelmiszeripar, a magyar növekedés pedig a legnagyobb az unióban

Szijjártó: Versenyképes a magyar élelmiszeripar, a magyar növekedés pedig a legnagyobb az unióban

A magyar élelmiszergazdaság az idén az első hét hónapban 10 százalékkal növelte termelési értékét, meghaladva ezzel a 2000 milliárd forintot, vagyis kifejezetten versenyképes – jelentette ki Szijjártó Péter hétfőn Zalaegerszegen. A Somogy megyei Böhönye-Terebezdpusztán pedig arról beszélt a TBZ Táp Kft. takarmánygyártó üzemének avatóján, hogy Magyarország 2010-ben még a csőd szélén egyensúlyozott, de az 5,1 százalékos gazdasági növekedéssel ma Európa-bajnoknak tekinthető.

A külgazdasági és külügyminiszter a sütőipari Zalaco Zrt. 4 milliárd forintból megvalósított új üzemének átadásán beszélt arról, hogy a magyar élelmiszeripar 145 ezer embert foglalkoztat, és összességében tavaly is 7 százalékkal növelte teljesítményét. A miniszter kifejtette: a negyedik modern kori ipari forradalmon megy keresztül a világgazdaság, s a magyar gazdaság is a dimenzióváltás állapotában van, amikor az egyszerű termelésből a legmodernebb technológiát felhasználó gazdaság megvalósítása felé tart.

– jelentette ki a miniszter.

PestiSracok facebook image

– szögezte le Zalaegerszegen.

Szijjártó Péter Somogy megyében még annyival egészítette ki korábbi gondolatait, hogy a megerősödött közép-európai térségbe tartozó Magyarországnak megváltozott a súlya az európai gazdaságban, kulcsszerepe van az unió versenyképességének jövőbeni alakításában. Példaként hozta fel, hogy a visegrádi országok – amelyek közé Magyarország is tartozik – tavaly 74 százalékkal nagyobb kereskedelmi forgalmat bonyolítottak le Németországgal, mint Franciaország.

– hangsúlyozta. Kiemelte: a kormány elkötelezett a munkára rakódó adóterhek további csökkentésében.

Forrás: MTI/MNO; Fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!