Pesti Srácok

A törvény szigora – Felfüggesztettet kért az ügyész az Alstom-ügy vádlottjaira

A törvény szigora – Felfüggesztettet kért az ügyész az Alstom-ügy vádlottjaira

Felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását indítványozta az ügyész az Alstom-ügyként ismert botrányos közpénzlopás a korábbi, balliberális budapesti városvezetést érintő büntetőeljárásának keddi előkészítő ülésén a Fővárosi Törvényszéken. A vádirat szerint összesen csaknem hárommilliárd forintnak megfelelő eurót fizettek ki az akkori döntéshozóknak, hogy a francia cég nyerje a 4-es és 2-es metróvonalon közlekedő szerelvények beszerzésére kiírt pályázatot. A dokumentumokból egyértelműen kiderül, hogy T. Károly, Medgyessy Péter egykori bizalmasa volt az egyik legfontosabb közvetítő az Alstom, a BKV és a politika között. A homályos háttéregyeztetések aktív résztvevője volt Aba Botond akkori BKV-vezér, de az üzenetváltások során felbukkant az SZDSZ-es szál, illetve Puch László szocialista pártpénztárnok neve is. Végül mégsem sikerült kideríteni, kiknél landoltak a kenőpénzek, így a balliberális politikusok és döntéshozók elkerülték a vádlottak padját.

Az ügyben megvádolt embereknek az ügyészség indítványa után nem sok félnivalójuk van, ráadásul a metrókorrupciós botrány ügyét az a Tóth Erzsébet tárgyalja, akire eddig is bizton számíthattak a megvádolt baloldali politikusok, döntéshozók. Tóth Erzsébet bírónő korábban csupán felfüggesztett szabadságvesztésre a négyszázmilliós hűtlen kezeléssel vádolt korábbi terézvárosi szocialista alpolgármestert, Fürst Györgyöt, de ő mentette fel tavaly Szabó Pál volt Posta-vezért is. Pedig Gyurcsány egykori közlekedési és távközlési minisztere terhére azt rótta az ügyészség, hogy közreműködése révén csaknem tízmilliárd forintos vagyoni hátrány érte a Magyar Posta Zrt.-t, amiért az impozáns épületért kapott pénzből nem új székházat épített, hanem inkább előnytelen bérleti konstrukciót választott.

A keddi előkészítő ülésen történtekről később részletes tudósításban számolunk be.

Fotó: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!