Pesti Srácok

Lerakták az új miskolci sportcsarnok alapkövét

Lerakták az új miskolci sportcsarnok alapkövét

Ünnepélyes keretek között lerakták kedden az új miskolci multifunkciós sportcsarnok alapkövét. A létesítmény a tervek szerint jövő év végéig készül el. A csaknem háromezerötszáz ember befogadására alkalmas csarnok a sikeres közbeszerzés alapján ötmilliárd forintból épül meg. A beruházást a DVTK Kosárlabda Kft. az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) támogatásával és a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége (MKOSZ) által biztosított tao-forrásból valósítja meg. A sportcsarnok a DVTK Edzőközpont mellett, a tavaly átadott DVTK Stadion déli oldalán áll majd.

– mondta köszöntőjében Szabó Tünde sportért felelős államtitkár, aki arról is beszélt, hogy a városban szeretik a sportot, sokan járnak a futballcsapat, a kosárlabdázók és a jégkorongozók mérkőzéseire, és az új létesítmény is a szurkolók örömére épül.

PestiSracok facebook image

– tette hozzá.

– hangsúlyozta az olimpiai ezüstérmes korábbi úszó, aki emlékeztetett arra is, hogy a városban több más létesítmény újult meg és épült az utóbbi időszakban; egy hete adták át Diósgyőrben a DVTK Medical Centert, benne az új birkózóteremmel. A csarnok – amelynek kivitelezése az alapkőletétel után rögtön meg is kezdődik – a kosárlabda mellett más, teremben űzhető sportágak – röplabda, kézilabda, futsal – létesítményszükségleteit is kiszolgálja majd, de a DVTK egyéb szakosztályainak sportolói – asztaliteniszezők, birkózók, cselgáncsozók, muaythaiosok – is használhatják, és nagyobb hazai és nemzetközi versenyek rendezésére is alkalmas lesz.

Szabó Tünde mellett a keddi eseményen jelen volt Csöbör Katalin helyi fideszes országgyűlési képviselő, az Aluinvent DVTK társadalmi elnöke, Alakszai Zoltán, Miskolc jegyzője, a Fidesz-KDNP polgármester-jelöltje, Bodnár Péter, az MKOSZ főtitkára, és Szabó Tamás, az Aluinvent DVTK ügyvezetője.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Vajda János

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!