Pesti Srácok

Miniszterelnökség: A segítséget visszük oda, ahol a baj van, nem a bajt hozzuk ide

Miniszterelnökség: A segítséget visszük oda, ahol a baj van, nem a bajt hozzuk ide

Magyar-amerikai együttműködés keretében épül újjá Irak legnagyobb keresztény városa; a projekt a magyar humanitárius politika alapelve mentén valósul meg, miszerint a segítséget visszük oda, ahol a baj van, nem a bajt hozzuk ide – írja közleményében a Miniszterelnökség.

Az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Hivatala (USAID) a magyar kormány Hungary Helps programjával közösen dolgozik az Iszlám Állam pusztítását elszenvedő Karakos város újjászületéséért. A magyar és amerikai fél között tavaly decemberben aláírt egyetértési megállapodás, valamint Orbán Viktor miniszterelnök és Donald Trump amerikai elnök májusi találkozójának folyományaként a USAID csatlakozott az iraki keresztény közösség egyik ősi központjának számító Karakos városának újjáépítésért zajló magyar erőfeszítésekhez. A USAID első karakosi projektje a Szent György Kereskedelmi Központ helyreállítását tűzte ki célul, amire 330 ezer dollárt különítettek el. A támogatás mértéke a kereskedelmi központ felújításán túl a helyi gazdaság élénkítését is szolgálja. Magyarország a Hungary Helps Programon keresztül az elmúlt közel három évben összesen 1,4 millió dollárnyi összeget adományozott a karakosi szír rítusú katolikus érsekség számára, amit romeltakarításra, aknamentesítésre és lakóépületek újjáépítésére fordítottak.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Jens Kalaene

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!