Pesti Srácok

Pánikszerűen törölte magyarázkodó posztját Lackner Csaba az újabb leleplező részleteket követően

Pánikszerűen törölte magyarázkodó posztját Lackner Csaba az újabb leleplező részleteket követően

Törölte korábbi posztját Lackner Csaba, szocialista önkormányzati képviselő, miután vasárnap délelőtt a Hír TV újabb részleteket hozott nyilvánosságra Karácsony jelöltjeinek drogpartijáról – írta meg az Origo. Mint kiderült, nemcsak ő, hanem bizalmasa, Karácsony Gergely, baloldali főpolgármester-jelölt másik szövetségese, Gajda Péter, XIX. kerületi szocialista polgármester is nyakig sáros: több milliót osztottak neki vissza egy mutyit követően.

Miután a Hír TV újabb, már Gajda Péter polgármestert is közvetlenül érintő részleteket közölt Karácsony Gergely kispesti szövetségeseinek ügyében, a fehér port utcákba rendező és a kerületi pénzek visszaosztásáról értekező Lackner Csaba, a városvezető bizalmasa törölte korábbi, magyarázkodó posztját – szúrta ki az Origo.

Mint ismert, a Hír TV pénteken hozta nyilvánosságra azt a képfelvétel- és hanganyagrészletet, amelyen Lackner drogozás közben 100 millió forintos lopásokról beszél. Az ismeretlen körülmények között, valamikor nyáron rögzített beszélgetésből kiderült az is, hogy a szocialista politikus több, mint négyszer annyi pénzt keres havonta, mint amennyi a valós, bevallott jövedelme. A szocialista képviselő arról is értekezett a felvételen, hogy Kránitz Krisztián (MSZP) képviselőtársának – aki egyben a kispesti vagyonkezelő igazgatója is – több százmillió forintos eltitkolt vagyona van. Lackner továbbá azzal is dicsekedett, hogy az önkormányzati pénzek hogyan kerültek visszaosztásra a külső vállalkozásoktól.

Forrás: Origo; Fotó: Hír TV

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!