Pesti Srácok

Szót emelt az ausztrál kormányfő a nemzetek szuverenitása mellett és az ENSZ túlhatalmával szemben

Szót emelt az ausztrál kormányfő a nemzetek szuverenitása mellett és az ENSZ túlhatalmával szemben

Ausztrália miniszterelnöke, Scott Morrison gyújtó hangvételű beszédet mondott a globalista terjeszkedés ellen egy héttel azután, hogy az ENSZ múlt csütörtöki gyűlésén megtámadta Ausztrália belső ügyeivel kapcsolatos intézkedéseit. Morrison már akkor hatásos beszédben védte meg hazáját, ám láthatóan nem vette jó néven a kritikát, és Sydney-ben újra helyre tette a saját hatáskörén messze túlnyúló nemzetközi szervezetet – írja a 888.hu.

– mondta, majd hozzátette:

PestiSracok facebook image

Beszédében kifejtette: a globalizmusnak egy új, rossz formája van kibontakozóban, amelyben a nemzetközi szervezetek új szintre, a nemzetállamok föle kívánják magukat helyezni, és átvennék az irányítást a nemzetközi folyamatok irányításában. Elválasztotta ezt a pozitív globalizmustól, ami ahelyett, hogy központosítani és irányítani akarna, szövetségeket és együttműködéseket teremt. Morrison leírta a globalista erők felforgatótevékenységének tüneteit is: a hagyományos társadalom polarizálását, szétverését, saját maga ellen fordítását, a vélemények közelítésének, a publikus diskurzusnak és társadalmi megegyezéseknek ellehetetlenítését.

– utalt az ENSZ-re. Megismételte Ausztrália azon elköteleződését, hogy „megőrzi ezt a hagyatékot a modern világ bizonytalanságaival szemben”.

Forrás: 888; Fotó: abc.net.au

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!