Pesti Srácok

Újabb antiszemita botrány a Jobbiknál: a holokauszton élcelődött Mirkóczki

Újabb antiszemita botrány a Jobbiknál: a holokauszton élcelődött Mirkóczki

„Ne tagadd a holokausztot! Inkább támogasd!” — így válaszolt a Jobbik munkatársa Mirkóczki Ádámnak abban a levelezésben, amelyben a párt képviselője viccelődve vonta kétségbe a vészkorszakban megölt zsidók számát. Mirkóczki, aki épp a baloldal támogatását is magáénak tudó egri polgármester-jelölt, nem cáfolta az általa leírtakat; zavarodottan azt javasolta a Hír TV munkatársának: jelentse fel – írja a Magyar Nemzet.

Mirkóczki, aki tavaly márciusban egy interjúban arról vallott, hogy a Jobbikban „az a retorika, ami 2010 előtt ment, az volt a nem igaz”, öt évvel később kétségbe vonta a holokauszt áldozatainak számát, amire elsőként a párt sajtóosztályának munkatársa reagált. Doboz Zoltán, aki jelenleg a jobbikos Alfahír.hu-nál dolgozik, úgy viccelődött:

Hozzászólt a beszélgetéshez Balasi András is, aki jelenleg a Jobbik önkormányzati képviselőjelöltje a főváros V. kerületében, egy másik Jobbik-alkalmazott pedig azt írta:

PestiSracok facebook image

Jelentsen fel! Nem tudok rá mit mondani – reagált kissé zavartan tegnap Mirkóczki a Hír TV-nek, amikor szembesítették az általa leírtakkal. Párttársa, Bereczki Miklós úgy magyarázta párttársa szavait, hogy a holokauszt a nemzet tragédiája, és az összefogás pártjai mind ezen a véleményen vannak, köztük a Jobbik és Mirkóczki Ádám is. A DK is kiállt a holokausztot megkérdőjelező jobbikos mellett. Barkóczi Balázs, a Gyurcsány-párt szóvivője annyit mondott: a Jobbiknak voltak vállalhatatlan kijelentései és ügyei, de a párt azóta egy színpadra lépett a demokratikus ellenzékkel, és ezzel vállalta, hogy az „Orbán utáni Magyarország” csak az emberi méltóság tiszteletére épülhet.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/Soós Lajos

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!